Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportMistrzostwa Polski Młodzików. Brąz Filipa Radocha, srebro drużyny

Mistrzostwa Polski Młodzików. Brąz Filipa Radocha, srebro drużyny

Dwa medale przywieźli szabliści KKSz Konin z Mistrzostw Polski Młodzików. W turnieju indywidualnym brąz wywalczył Filip Radoch, a w turnieju drużynowym reprezentacja konińskiego klubu sięgnęła po srebro.

Męski zespół KKSz Konin rozstawiony był w turnieju z numerem drugim. Koninianie w pierwszej walce pokonali Zagłębie Sosnowiec 36:13, następnie wygrali z UKS 13 Białystok 36:17, ale w finale musieli uznać wyższość Szabli Ząbki. KKSz przegrał 23:36, ale sięgnął po srebrny medal. Wicemistrzami Polski zostali: Adam Kaczmarczyk, Kacper Malcer, Filip Radoch i Arkadiusz Stasiak.

Drugi medal dla KKSz Konin zdobył już indywidualnie Filip Radoch. Koninianin szturmem wziął fazę grupową, wygrywając wszystkie walki. W fazie pucharowej wygrał z Mateuszem Pawlukiem (UKS 13 Białystok) 12:11, Kajetanem Moczydłowskim (Victor Warszawa) 12:8 i Mateuszem Stefańskim (Zagłębie Sosnowiec) 12:3. Dopiero w półfinale szablista KKSz Konin przegrał z Krzysztofem Dowgierdem (Hajduczek Olsztyn) 5:12, zdobywając ostatecznie brązowy medal.

Bez medali do Konina wróciły natomiast szablistki. W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana była Hanna Skiba (piętnaste miejsce). W turnieju drużynowym zespół KKSz Konin wywalczył natomiast piątą lokatę.

Kolejne zawody już w przyszły weekend. W Koninie szablistki i szabliści zmierzą się w I Pucharze Polski Juniorów.