WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zawodnik Górnika zbiera na operację, by móc wrócić do grania

Dodano: 20.10.2020 11:13
Źródło: LM.pl

Osiem tysięcy złotych potrzebuje Damian Ścibiorek, piłkarz Górnika Konin, na operację, która pozwoliłaby mu wrócić na boisko. Podczas jednego z meczów zawodnik zerwał przyczep mięśnia prostego. 

Ścibiorek do Górnika Konin trafił zimą, a w tym sezonie był podstawowym obrońcą konińskiego zespołu. Po raz ostatni na boisku pojawił się w połowie września w meczu z Pomorzaninem Toruń. Od tego czasu 22-latek leczy groźną kontuzję - zerwanie przyczepu mięśnia czworogłowego uda. 

- Po wykonanym badaniu USG, a także rezonansie lekarz stwierdził, że trzeba przeprowadzić operację, która jest dość kosztowna - tłumaczy Damian Ścibiorek. Ważny jest czas, zabieg musi być przeprowadzony w przeciągu trzech, czterech tygodni, ponieważ mięsień kurczy się każdego dnia. - Jeżeli skurczy się za bardzo nie wrócę już do zawodowego poziomu, ponieważ nie będzie możliwe przyszyć przyczepu w odpowiednie miejsce. Czasu nie zostało wiele niestety. Mogę stracić to, co kocham najbardziej, nie wyobrażam sobie życia bez piłki. Kilkanaście lat poświęceń, treningów niestety może przepaść, czego bardzo bym nie chciał.

Operację można wykonać w prywatnej klinice w Łodzi. To jednak kosztuje - osiem tysięcy złotych. To kwota zbyt duża dla piłkarza Górnika. Stąd pomysł internetowej zbiórki - na portalu zrzutka.pl można wesprzeć konińskiego zawodnika (link: TUTAJ). Cel zbiórki to pięć tysięcy złotych. Do tej pory 22-latka wsparło już 58 osób, udało się uzbierać prawie 1500 zł.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   Damian Ścibiorek,   kontuzja,   operacja,   zbiórka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO