WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilki zaczynają grę w Pucharze Polski. W środę mecz z KKS 1925 II

Dodano: 20.10.2020 12:10
Źródło: LM.pl

Pierwsze mecze w tegorocznej edycji wojewódzkiego Pucharu Polski rozegrane zostaną w najbliższą środę. W rozgrywkach zadebiutują Wilki Wilczyn, które w ramach rundy wstępnej zmierzą się z KKS 1925 II Kalisz.

Runda wstępna wojewódzkiego etapu Pucharu Polski dodana została przez Wielkopolski ZPN ze względu na rozszerzenie IV ligi. Zagwarantowany udział w szczeblu wojewódzkim mają bowiem właśnie IV-ligowcy, a tych w tym sezonie jest więcej, niż zakładano, awans do IV ligi uzyskali bowiem również wicemistrzowie V ligi z zeszłego sezonu, ponadto do składu ligi dodano dwa zespoły rezerw. By poukładać rozgrywki Pucharu Polski wojewódzki związek zdecydował się dodać jedną rundę, w której zagra właśnie te pięć drużyn.

Wśród nich są Wilki Wilczyn. Reprezentant naszego regionu w losowaniu trafił na rezerwy II-ligowego KKS 1925 Kalisz. W IV lidze kaliszanie radzą sobie bardzo dobrze, zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli. Z Wilkami rezerwy KKS 1925 zagrają ligowe spotkanie dopiero 5 grudnia. 

W środowym meczu faworytem będą więc gospodarze z Kalisza. Duże znaczenie będzie miało również to, czy w składzie KKS 1925 znają się zawodnicy z pierwszej drużyny. Tak, czy siak, przed Wilkami duże wyzwanie, ale i historyczny mecz - na szczeblu wojewódzkim wilczynianie do tej pory jeszcze nie grali, w ostatnich latach ich największym sukcesem był awans do półfinału szczebla okręgowego / strefowego w sezonach 2018/2019 i 2019/2020.

Spotkanie rundy wstępnej wojewódzkiego Pucharu Polski rozpocznie się w środę 21 października o godz. 15.45 na stadionie przy ul. Wał Matejki 2-4 w Kaliszu. 

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO