WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

II liga. Dwa punkty u lidera, choć mógł być nawet komplet

Dodano: 24.10.2020 20:16
Źródło: LM.pl

Trzecie zwycięstwo w sezonie zanotowały Wilki Wilczyn, pokonując na wyjeździe lidera grupy pierwszej II ligi Stoczniowca Gdańsk 3:2. Zespół Tomasza Robaka miał nawet szansę na komplet punktów. 

Wilki w sobotę, po dwutygodniowej przerwie od gry, jechały na boisko niepokonanego lidera II ligi. Stoczniowiec, choć bez porażki, do tej pory nie mierzył się jednak z rywalem z czołówki i starcie z wilczynianami miało pokazać, na co stać gdańszczan w tym sezonie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, oba zespoły dużo ryzykowały i zagrywką, i w ataku, ale minimalnie lepsi byli gospodarze. W połowie seta Stoczniowiec wyszedł na prowadzenie trzema punktami, później Wilki co prawda zdołały wyrównać na 19:19, ale w samej końcówce as serwisowy gospodarzy i autowy atak gości dały wygraną Stoczniowcowi 25:23.

Drugi set rozpoczął się podobnie, ale dość szybko wilczynianie zaczęli pokazywać swoją siłę. Świetnie grali w bloku, zarówno Maciej Skowroński, jak i Maciej Malkiewicz. Ten pierwszy generalnie rozegrał bardzo dobre spotkanie, dokładając jeszcze skuteczne ataki ze środka, a nawet zdobywając punkty po dwóch asach serwisowych. Dzięki temu drugi set Wilki wygrały 25:19 i kompletnie zdominowały trzecią część spotkania.

Stoczniowiec mocno się pogubił w trzecim secie, gdańszczanie stracili skuteczność zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Wydawało się, że po wygranej 25:17 Wilki spokojnie dokończą mecz w czwartym secie. Tymczasem gospodarze zdołali się pozbierać i od początku zdominowali czwartą część spotkania. Tym razem to oni wygrywali starcia na siatce i szybko odjechali Wilkom na czteropunktową przewagę. Nie pomogły zmiany, ani Płomiński, ani Nowak nie odmienili gry gości i wilczynianie przegrali 20:25.

Pomimo porażki Wilki postanowiły walczyć o wygraną. W piątym set świetnie wszedł Banasiak, który skończył na początku aż cztery piłki. Skuteczny blok dołożył Malkiewicz i Wilki w połowie prowadziły 8:5. Po zmianie stron punkty zdobywali jeszcze Wypijewski, Banasiak, Kwiatkowski i Nowak, a dwa skuteczne bloki z rzędu dołożył Skowroński. Wilczynianie dość spokojnie wygrali 15:9, a w całym mecz triufmowali 3:2.

Było to trzecie zwycięstwo Wilków w tym sezonie, zespół Tomasza Robaka awansował na drugie miejsce w tabeli z dziewięcioma punktami na koncie. Kolejne spotkanie w najbliższy piątek, będzie to zaległy mecz czwartej kolejki z Treflem Lębork.

Stoczniowiec Gdańsk - Wilki Wilczyn 2:3 (25:23, 19:25, 17:25, 25:20, 9:15)

Wilki Wilczyn: Maciej Malkiewicz, Jakub Kopacz, Igor Wypijewski, Maciej Skowroński, Adam Banasiak, Ireneusz Kwiatkowski, Arkadiusz Nawrot, Wojciech Pernak. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   Wilki Wilczyn,   Stoczniowiec Gdańsk

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO