LM.plSportTwarda walka o każdy punkt. Wilki odrabiają straty do lidera

Twarda walka o każdy punkt. Wilki odrabiają straty do lidera

Zacięte spotkanie z Treflem Lębork mają za sobą siatkarze Wilków Wilczyn. W zaległym starciu czwartej kolejki zwyciężyli 3:1.

Pierwotnie wilczynianie z Treflem mieli grać dwa tygodnie temu, ale z powodu kontaktu z zakażonymi siatkarzami SPS Konspol Słupca mecz został przełożony. Spotkanie udało się rozegrać w piątek. Wilczynianie przystępowali do niego osłabieni brakiem Ireneusza Kwiatkowskiego, szansę w pierwszym składzie dostał Damian Nowak.

Już pierwszy set meczu pokazał, że oba zespoły zagrają o pełną pulę. Żaden z nich nie był w stanie wypracować sobie większej, niż trzypunktowa przewagi. Dwukrotnie na prowadzenie wychodził Trefl, ale za każdym razem Wilki dawały radę dogonić wynik. W końcówce lepsi okazali się goście i to oni wygrali 23:25. Na zagrywce dobrze spisywał się Maciej Ptaszyński, goście lepiej od Wilków grali też blokiem.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie, tym razem jednak szala przechyliła się na stronę Wilków. Na zagrywkę Ptaszyńskiego odpowiadać zaczął Wypijewski, rozegrali się też Nowak i Banasiak, łatając dziurę po nieobecnym Kwiatkowskim. W drugim secie gospodarze wygrali 25:22, ale już w trzecim zaczęli zdobywać sobie znaczną przewagę nad Treflem. Pierwszą piłkę meczową Wilki miały już przy wyniku 24:17. Goście nieco odrobili straty, ale i tak przegrali 20:25.

Wydawało się, że zespół Tomasza Robaka w końcu złapał rytm, tymczasem czwarty set znów lepiej rozpoczęli siatkarze z Lęborka. Wilki, z opóźnieniem, ale jednak odpaliły - straty udało się odrobić, a w końcówce gospodarze wyszli na prowadzenie i wygrali ostatecznie 25:23, w całym meczu triumfując 3:1.

Wygrana z Treflem Lębork była bardzo ważna, pozwoliła bowiem wilczynianom zbliżyć się do liderującego w tabeli Stoczniowca Gdańsk na zaledwie jeden punkt. Kolejne spotkanie 7 listopada. Wilki podejmować będą Steico Noteć Czarnków.

Wilki Wilczyn - Trefl Lębork 3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:23)

Wilki Wilczyn: Adam Banasiak, Jakub Kopacz, Damian Nowak, Arkadiusz Nawrot, Maciej Skowroński, Igor Wypijewski, Maciej Malkiewicz, Wojciech Pernak.