LM.plSportEmocjonująca inauguracja sezonu u siebie, Start pokonał SPR

Emocjonująca inauguracja sezonu u siebie, Start pokonał SPR

Zaledwie jedną bramką piłkarze ręczni Startu Konin pokonali u siebie SPR Włoszakowice. Było to pierwsze spotkanie tego sezonu III ligi w Koninie.

Koninianie mieli zainaugurować nowy sezon III ligi na własnym terenie już tydzień temu, ale z powodu kwarantanny w zespole Lidera Swarzędz mecz musiał zostać przełożony. Start zagrał więc 30 października, awansem podejmując SPR Włoszakowice, z którym miał się mierzyć w piątej kolejce. Spotkanie było bardzo emocjonujące i rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej minucie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w w jedenastej minucie prowadzili 6:3, m.in. po dwóch trafionych rzutach karnych przez Marcela Urbańskiego. Jeszcze przed przerwą goście zdołali doprowadzić do remisu 9:9, głównie dzięki bramkom trio, które męczyło Start przez całe spotkanie - Bartłomiejowi Budnerowi, Bartoszowi Przydróżnemu i Jakubowi Kołodziejczykowi. Mimo tego do przerwy to Start prowadził 15:13, znów dwa rzuty karne wykorzystał Marcel Urbański.

Podobnie wyglądała druga część meczu. Na zmianę oba zespoły wychodziły na prowadzenie i doprawadzały do wyrównania. Najgroźniej zrobiło się w 50. minucie, gdy po trzech trafieniach z rzędu SPR Włoszakowice prowadził 25:21. Dzięki bramkom Tomasza Lorenckiego, Krzysztofa Skorupińskiego, Zbigniewa Jareckiego i Kamila Nadlewskiego gospodarze doprowadzili do wyrównania 26:26.

W 58. minucie na 27:26 trafił Marcel Urbański, który ostatecznie mecz zakończył z ośmioma bramkami na koncie. W ostatniej minucie podwyższył jeszcze Tomasz Lorencki. Goście byli w stanie jedynie zminimalizować straty, ale i tak przegrali mecz 27:28.

Była to pierwsza wygrana Startu Konin w tym sezonie. Kolejne spotkanie - 8 listopada. Koninianie zagrają na wyjeździe ze Stalą II Gorzów.

Start Konin - SPR Włoszakowice 28:27 (15:13)

Start Konin: Przemysław Hejna - Piotr Kołtunowicz (4), Adrian Grzelka (3), Kamil Nadlewski (3), Janusz Pecelerowicz, Tomasz Lorencki (2), Jakub Ogrodowczyk, Krzysztof Skorupiński (3), Tomasz Trojanowski (3), Marcel Urbański (8), Zbigniew Jarecki (2).