WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wrócili na parkiet po miesiącu przerwy i przegrali z Treflem 1:3

Dodano: 7.11.2020 21:56
Źródło: LM.pl

Niemal miesiąc trwał rozbrat siatkarzy SPS Konspol Słupca z boiskiem. W pierwszym meczu po przerwie słupczanie ulegli u siebie 1:3 Treflowi Lębork.

Ostatnie spotkanie w II lidze SPS Konspol Słupca rozegrał na początku października, ulegając w derbach regionu Wilkom Wilczyn 0:3. Później wśród zawodników ze Słupcy wykryto zakażenia koronawirusem i zespół został poddany izolacji. Na boisko wrócił dopiero na początku listopada. Wznowienie rozgrywek po takiej przerwie okazało się zadaniem trudnym, w pierwszym meczu SPS Konspol uległo bowiem Treflowi Lębork 1:3.

W pierwszym secie goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie, a po czasie prowadzili już pięcioma punktami - 14:9. Później ta przewaga jeszcze wzrosła, pierwszą piłkę setową Trefl miał przy wyniku 24:17. Zespół Marka Jankowiaka nawiązał walkę dopiero w końcówce, odrabiając aż cztery punkty straty, ale i tak przegrał 21:25.

W drugim secie było dokładnie na odwrót. To gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, a w połowie partii wygrywali już 13:9. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymywała się długo, zaczęła topnieć dopiero w końcówce, ale i tak to SPS Konspol triumfowało 25:21.

Równie dobrze słupczanie zaczęli seta numer trzy, od prowadzenia 4:0, by szko podwyższyć do nawet 9:2. W połowie tej partii SPS Konspol prowadziło aż 15:6. Później jednak Trefl zaliczył fantastyczny powrót - do wyrównania goście doprowadzili dopiero przy stanie 23:23, by ostatecznie wygrać 24:26 i wyjść na ponownie prowadzenie w całym spotkaniu.

Pomimo wypuszczenia trzeciega seta z rąk słupczanie walczyli dalej i znów lepiej weszli w kolejną partię. Trefl wyrównał dopiero na 9:9. Później goście odskoczyli od rywali na kilka punktów i taką przewagę utrzymali już niemal do końca. Gorąci zrobiło się w końcówce, gospodarze doprowadzili niemal do wyrównania, było już 21:22. Zespół z Lęborka zakończył jednak set, wygrywając 25:21, a w całym meczu triumfując 3:1.

Była to druga porażka słupczan w tym sezonie. Z sześcioma punktami SPS Konspol zajmuje szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz za tydzień, słupczanie zagrają na wyjeździe ze Stoczniowcem Gdańsk.

SPS Konspol Słupca - Trefl Lębork 1:3 (21:25, 25:21, 24:26, 21:25)

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   SPS Słupca,   Trefl Lębork

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO