LM.plSportIII liga. Zacięty mecz Hagardu w Poznaniu, porażka po karnych

III liga. Zacięty mecz Hagardu w Poznaniu, porażka po karnych

Pierwszą porażkę w sezonie, choć zakończoną zdobyciem jednego punktu, zanotowali piłkarze ręczni Hagardu Strzałkowo. W Poznaniu ulegli tamtejszemu APR.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczęli poznaniacy, prowadząc do 21. minuty dwoma bramkami. W końcówce pierwszej połowy pięć bramek zanotował jednak Damian Mierzejewski, dzięki czemu Hagard wyrównał, a następnie sam wyszedł na prowadzenie. Zespół ze Strzałkowa wygrał pierwszą połowę 12:9.

W drugiej części spotkania przewaga gości nieco zmalała, ale i tak to Hagard przez niemal całą połowę prowadził. APR wyrównał w 42. minucie, ale tylko na moment, a następnie jeszcze raz w 54. minucie. Mimo tego strzałkowianie rozpoczynali ostatnią minutę gry z aż dwoma bramkami przewagi. To nie wystarczyło - dla gospodarzy w ostatnich 60 sekundach rzucili Jakub Zandek i Kacper Łyszczarz, dla Hagardu próbował Jarosław Rogalski, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Gospodarze wyrównali na 25:25 i mecz rozstrzygał się w rzutach karnych.

W nich lepsi byli poznaniacy. Dla Hagardu najpierw trafił Damian Mierzejewski, ale później kolejnych rzutów nie wykorzystali Daniel Górecki, Jarosław Rogalski i Dominik Nawrocki. APR zmarnował tylko jeden rzut karny i zwyciężył ostatecznie 3:1.

Zespół ze Strzałkowa wyjechał z Poznania z jednym punktem i pierwszą porażką na koncie. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę - Hagard podejmie w derbach regionu Start Konin.

APR Poznań - Hagard Strzałkowo 25:25 k. 3:1 (9:12)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski - Kamil Kaczmarek (5), Daniel Górecki (4), Dominik Nawrocki (4), Sebastian Bagrowski, Damian Mierzejewski (8), Bartosz Grabowski (1), Jarosław Rogalski (3), Michał Zerner.