LM.plSportMistrzostwa Europy Amatorskiego MMA. Pięć medali Shootersów

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA. Pięć medali Shootersów

Pięć krążków, w tym jeden złoty, wywalczyli zawodnicy Shooters Konin podczas Mistrzostw Europy Amatorskiej MMA 2020 w Sochaczewie. Po złoto sięgnął Kamil Sienkiewicz.

Organizatorem mistrzostw Europy była Amatorska Liga MMA, czyli największa polska organizacja zajmująca się MMA amatorów. W zawodach wzięło udział 200 uczestników, w tym reprezentanci Shooters Konin, którzy wywalczyli łącznie pięć medali.

Po złoto, jako jedyny spośród koninian, sięgnął Kamil Sienkiewicz. Zawodnik Shooters Konin zwyciężył w kat. masters 88 kg. Sienkiewicz zdobył też srebro w kat. masters 99 kg. Drugie miejsce w mistrzostwach wywalczył także Szymon Woszczyński, startujący w kat. junior 93 kg. Ostatnie dwa krążki przypadły w udziale Mikołajowi Mikołajczykowi i Hubertowi Drzyzdze - obaj wywalczyli brązowe medale odpowiednio w kat. full contact 70 kg i full contact 84 kg.