WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Strefowy Puchar Polski po raz drugi z rzędu dla SKP Słupca!

Dodano: 11.11.2020 18:34
Źródło: LM.pl

4:0 zwyciężył SKP Słupca z Wartą Eremitą Dobrów w finale strefowego Pucharu Polski. To drugi z rzędu triumf słupeckiego zespołu w tych rozgrywkach.

W tegorocznym finale strefowego Pucharu Polski spotkał się reprezentant klasy okręgowej - Warta Eremita Dobrów z reprezentantem V ligi - SKP Słupca. W rozgrywanym w Dobrowie finale faworytem byli słupczanie, ale Warta Eremita pokazała się z bardzo dobrej strony. Końcowy wynik spotkania nie do końca bowiem odzwierciedla przebieg spotkania.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. Lepiej rozpoczęli ją gospodarze, dwukrotnie uderzając na bramkę SKP, ale piłka po żadnych z tych uderzeń nie trafiła do siatki słupczan. Goście pierwszą sytuację stworzyli sobie w dziewiętnastej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piąstkował bramkarz Warty Eremity.

Pierwsza odsłona finału nie była porywającym widowiskiem i klarownych sytuacji raczej brakowało. Najlepszą stworzyli sobie i jednocześnie wykorzystali goście. W 37. minucie prostopadłe podanie złapało wysuniętych do przodu obrońców Warty Eremity. Do piłki doszedł Jakub Kwaśny i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później słupczanie byli blisko podwyższenia, ale gol nie został uznany, na spalonym złapany został bowiem Kacper Kajdan.

W drugiej połowie Warta Eremita próbowała odrobić bramkę straty. Najbliżej było w 64. i 65. minucie, ale najpierw piłka po dobitce minęła światło bramki, a chwilę później uderzyła w słupek bramki SKP. Słupczanie odpowiedzieli natomiast golami. Na 0:2 podwyższył Jakub Kwaśny strzałem z dystansu, a trzeciego gola dla gości zdobył Igor Sarnowski, wykorzystując podanie za plecy obrońców Warty Eremity. 

Wynik meczu na 4:0 w doliczonym czasie gry ustalił Piotr Witowski. Słupczanie wygrali rozgrywki strefowego Pucharu Polski po raz drugi z rzędu. Zdobyli nie tylko puchar, medale i nagrodę pieniężną, ale również prawo do reprezentowania strefy konińskiej na szczeblu wojewódzkim.

Warta Eremita Dobrów - SKP Słupca 0:4 (37', 71' Jakub Kwaśny, 76' Igor Sarnowski, 90'+ Piotr Witowski)

Warta Eremita Dobrów: Kamil Gurlaga - Maciej Graliński, Mateusz Mroczkowski, Marcin Zawadzki (90' Szymon Gurlaga), Paweł Dzierzgwa (85' Daniel Pawlak), Kacper Mikołajczyk (46' Dawid Nowak), Wiktor Małecki, Jan Iwulski (80' Patryk Karbowy), Kamil Oblizajek, Miłosz Powietrzynski (75' Marcin Marciniak), Paweł Powietrzyński (90' Patryk Dopierała).

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Andrzej Górski, Dariusz Gromanowski, Norbert Lorencki (60' Piotr Witowski), Igor Sarnowski (84' Jacek Kowalczyk), Kamil Sroka, Kacper Kajdan (60' Piotr Witowski), Daniel Bednarowicz (48' Hubert Grzeszczak), Jacek Mikołajczyk, Łukasz Michalak (78' Adrian Stawowy), Jakub Kwaśny (75' Kamil Sikorski).

fot. Wielkopolski ZPN

  • Strefowy Puchar Polski po raz drugi z rzędu dla SKP Słupca!

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO