LM.plSportZimowe Mistrzostwa Wielkopolski. Dwanaście medali Iskry Konin

Zimowe Mistrzostwa Wielkopolski. Dwanaście medali Iskry Konin

Podwójny zimowym mistrzem Wielkopolski został Adam Kuszyński. Łącznie na mistrzostwach okręgu pływacy Iskry Konin zdobyli dwanaście medali.

W rozgrywanych w czwartek i piątek w Poznaniu Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu w kat. 13 - 14 lat wystartowało siedmiu reprezentantów Iskry Konin. Łącznie wywalczyli oni dwanaście medali.

Aż pięć zdobył Adam Kuszyński. Pływak Iskry został podwójnym mistrzem Wielkopolski, zdobywając złote medale w kat. 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym w kat. wiekowej trzynaście lat. Do tego Kuszyński dołożył srebra na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym oraz brązowy medal na 50 m stylem klasycznym.

Po trzy medale sięgnęli Alan Bidziński i Klaudia Borkiewicz. Bidziński w kat. czternastu lat był drugi na dystansach 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem dowolnym oraz trzeci na dystansie 50 m stylem dowolnym. Borkiewicz natomiast trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium - na 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.

Ostatni krążek dla Iskry wywalczyła Oliwia Janiak, zdobywając brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasyczny w kat. czternastu lat. Ponadto w mistrzostwach wystartowali jeszcze: Natalia Chestkowska (najlepsze wyniki: piąte miejsca na 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem klasycznym) i Jakub Gorzeń (piąty na: 400 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym).