LM.plSportDerby III ligi dla Startu. Wygrali dwoma bramkami w Strzałkowie

Derby III ligi dla Startu. Wygrali dwoma bramkami w Strzałkowie

29:27 zwyciężył Start Konin w pierwszych w tym sezonie derbach regionu konińskiego w III lidze piłki ręcznej. Zespół Dariusza Pietrzyka pokonał na wyjeździe Hagarda Strzałkowo.

Po raz ostatni derbowe spotkanie Startu z Hagardem odbyło się ponad cztery lata temu. Był to mecz, w którym Start zapewnił sobie mistrzostwo III ligi i awans szczebel wyżej. Po kilku sezonach spędzonych na parkietach II-ligowych najpierw przez Start, a następnie przez Hagard, oba zespoły ponownie spotkały się na wojewódzkim szczeblu rozgrywek.

Start w pierwszej połowie dwukrotnie wychodził na dwubramkowe prowadzenie, ale za każdym razem Hagard odrabiał straty. W 24. minucie nawet to gospodarze prowadzili 11:10. W końcówce dwie bramki Marcela Urbańskiego oraz trafienia Piotra Kołtunowicza i Tomasza Lorenckiego dały minimalne zwycięstwo koninianom 14:12.

Druga połowa przez osiemnaście minut była bardzo podobna - Start co prawda nieznacznie przeważał, ale nie był w stanie zbudować sobie większej, niż trzybramkowa przewagi. W końcu w 50. minucie dwuminutową karę otrzymał Dawid Mierzejewski, a goście rozpoczęli serię pięciu bramek z rzędu. Dwukrotnie trafiał Marcel Urbański, a po jednej bramce dołożyli - Piotr Kołtunowicz, Janusz Kostrzewa i Tomasz Trojanowski. Start prowadził 27:21.

Wtedy znowu karę indywidualną dostał Trojanowski i Hagard zaczął pogoń. Zespół ze Strzałkowa do końca spotkania zminimalizował straty do dwóch bramek, ale Startu już nie dogonił. Koninianie wygrali derby 29:27.

Start zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem sześciu punktów i gorszym bilansem bramkowym od dwóch pierwszych drużyn. Hagard z czterema oczkami na koncie jest piąty.

Hagard Strzałkowo - Start Konin 27:29 (12:14)

Hagard Strzałkowo: Hubert Rogalski - Kamil Kaczmarek (3), Dawid Mierzejewski (6), Daniel Górecki (10), Dominik Nawrocki (4), Sebastian Bagrowski (2), Bartosz Grabowski, Jarosław Rogalski (2), Michał Zerner.

Start Konin: Przemysław Hejna - Arkadiusz Pawlak, Piotr Kołtunowicz (5), Jan Popiela, Adrian Grzelka (6), Tomasz Lorencki (2), Janusz Kostrzewa (1), Tomasz Trojanowski (5), Eryk Szudrowicz, Marcel Urbański (10).