Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportIV liga. Trzecia porażka Wilków z rzędu. Stracili punkty w końcówce

IV liga. Trzecia porażka Wilków z rzędu. Stracili punkty w końcówce

W 86. i 88. minucie traciły bramki Wilki Wilczyn w sobotnim spotkaniu z LKS Gołuchów. Zespół Radosław Konieczki przegrał 1:2 i zanotował trzecią porażkę z rzędu.

W sobotę wilczynianie mierzyli się z jednym z rywali w walce o pierwszą ósemkę ligi. Już w pierwszej połowie Wilki mogły wyjść na prowadzenie, po jednej z akcji goście omal nie umieścili piłki we własnej bramce. Do przerwy na tablicy wyników widniał jednak bezbramkowy remis.

W drugiej połowie zespołowi Radosława Konieczki udało się wyjść na prowadzenie. Świetną akcję indywidualną przeprowadził Krystian Robak. Piłkę zagraną w pole karne przyjął Wiktor Kacprzak i pewnym strzałem pokonał bramkarza LKS Gołuchów.

Wydawało się, że ta jedna bramka może zapewnić komplet punktów gospodarzom. W samej końcówce spotkania wilczynianie stracili jednak dwa gole. W 86. minucie dośrodkowanie głową wykorzystał Michał Grzesiek, a dwie minuty później z rzutu wolnego strzelił Marcin Wandzel. Goście zwyciężyli 2:1.

Była to trzecia z rzędu porażka Wilków. Zespół z Wilczyna plasuje się obecnie na czternastym miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów i stratą pięciu oczek do czołowej ósemki. Część drużyn ma jednak jeszcze zaległe mecze do rozegrania. Kolejne spotkanie za tydzień, Wilki zmierzą się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp.

Wilki Wilczyn - LKS Gołuchów 1:2 (50' Wiktor Kacprzak - 86' Michał Grzesiek, 88' Marcin Wandzel)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski, Kamil Kwiatkowski, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Michał Zajączkowski, Adrian Górecki, Marcin Balalja (76' Bartosz Domaniecki), Dominik Jesiołowski (65' Łukasz Przebieracz), Wiktor Kacprzak.