LM.plSportWpadka MKS MOS Konin w Poznaniu. Porażka z MUKS 57:68

Wpadka MKS MOS Konin w Poznaniu. Porażka z MUKS 57:68

Słaba czwarta kwarta rozstrzygnęła niedzielny mecz z MUKS Poznań na niekorzyść MKS MOS Konin. Zespół Mateusza Dwornika przegrał drugie spotkanie w sezonie.

Wydawało się, że koninianki w niedzielnym meczu będą faworytkami. MUKS w tym sezonie przegrał wszystkie trzy spotkania i wydawał się relatywnie łatwym celem dla rozpędzonego MKS MOS Konin. Tymczasem od pierwszych minut meczu poznanianki pokazywały, że swoją kiepską serię chcą przełamać.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się dla MUKS bardzo dobrze. Poznanianki trzykrotnie trafiły z dystansu i w ósmej minucie prowadziły już 15:8. Ostatnie minuty należały już do MKS MOS, punkty zdobyte przez Kamilę Rogulską, Aleksandrę Oleszkiewicz i Wiktorię Orchowską dały wygraną 16:15 przyjezdnym.

Druga kwarta była też wyrównana, ale konsekwentniej grały poznanianki. Kolejną trójkę rzuciła Natalia Szymańska, koninianki potraciły zaś punkty na rzutach osobistych i po pierwszej połowie minimalnie, ale jednak, przegrywały z MUKS Poznań - 26:31.

Przerwa podziałała mobilizująco na koszykarki MKS MOS Konin. Szybko odrobiły straty do poznanianek, a w piątej minucie, po celnym rzucie z dystansu Oleszkiewicz, wyszły nawet na prowadzenie 35:34. W kolejnych minutach poznanianki zagrały jednak już skuteczniej, regularnie trafiały Nilsson i Dyja, dzięki czemu MUKS utrzymał swoją kruchą przewagę.

W czwartą kwartę koninianki znów wkraczały więc ze stratą. Nadrobić próbowały ją szybko, m.in. rzutami z dystansu, ale skuteczność mocno szwankowała. Poznanianki zaczęły odjeżdżać koszykarkom z Konina, MKS MOS w grze trzymały tylko punkty z przechwytów Aleksandry Oleszkiewicz, ale to było za mało. MUKS zwyciężył 68:57.

Była to druga porażka MKS MOS Konin w tym sezonie. Zespół Mateusza Dwornika utrzymał trzecie miejsce w tabeli, ale jego strata do drugiego Lidera Swarzędz wynosi obecnie jeden punkt. Kolejne spotkanie za tydzień, MKS MOS podejmie Ostrovię Ostrów Wlkp.

MUKS Poznań - MKS MOS Konin 68:57 (15:16, 16:10, 16:17, 21:14)

MKS MOS Konin: Aleksandra Oleszkiewicz (16), Kamila Rogulska (12), Wiktoria Orchowska (11), Natalia Smantek (6), Wanessa Krzętowska (4), Nikola Kurtas (4), Małgorzata Siatkowska (4).