Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportII liga. Rezerwy Medyka zakończyły rundę jesienną zwycięstwem

II liga. Rezerwy Medyka zakończyły rundę jesienną zwycięstwem

3:1 Medyk II Konin pokonał AP Kotwicę Kołobrzeg w ostatnim meczu rundy jesiennej II ligi. Po pierwszej części rozgrywek zespół Roberta Kraski zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu Medyk II Konin mierzył się na wyjeździe z sąsiadem w tabeli - AP Kotwica Kołobrzeg. Medyczki po raz kolejny musiały radzić sobie bez wsparcia zawodniczek z pierwszej drużyny, które tego samego dnia rozgrywały mecz ze Śląskiem Wrocław.

Spotkanie lepiej rozpoczęły kołobrzeżanki, już w siódmej wychodząc na prowadzenie. Do siatki Medyka II trafiła Marta Krakowska. Po pierwszej połowie Kotwica prowadziła 1:0, ale tuż po zmianie stron koninianki wyrównały. Na 1:1 trafiła Matylda Bujak. Medyk II spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnął w końcówce starcia, najpierw prowadzenie zespołowi z Konina dała Patrycja Sikora, a jedenaście minut później na 3:1 podwyższyła Martyna Myślicka.

Dzięki wygranej medyczki utrzymały czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Spotkanie w Kołobrzegu było ostatnim meczem ligowym, ale nie ostatnim - w ogóle. W najbliższą środę Medyk II zagra jeszcze spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski, podejmując KSP Kielce.

AP Kotwica Kołobrzeg - Medyk II Konin 1:3 (7' Marta Krakowska - 49' Matylda Bujak, 77' Patrycja Sikora, 88' Martyna Myślicka)

Medyk II Konin: Emilia Grzączkowska - Martyna Myślicka, Gabriela Mikucka, Julia Ustarbowska, Klaudia Urna, Matylda Bujak, Gabriela Waszkiewicz, Kamila Wielińska (68' Julia Stasiak), Patrycja Sikora, Kinga Koronkiewicz, Maja Al-Koubaisy (46' Monika Mierzejewska).