WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Siatkarska kolejka: To końcówka pierwszej części rundy zasadniczej

Dodano: 19.11.2020 15:02
Źródło: LM.pl

Dwa ostatnie spotkania rundy zasadniczej pozostały do rozegrania siatkarzom Wilków Wilczyn i SPS Konspol Słupca. W sobotę obie drużyny zagrają na własnym terenie.

Wilki cały czas siedzą na ogonie Stoczniowca Gdańsk i kto wie, czy czasem w końcu nie doczekają się fotela lidera. Gdańszczanie w najbliższej kolejce zagrają bowiem z Treflem Lębork i jest szansa, że w końcu się potkną i stracą punkty. Wilki podejmą zaś Stalpro Błyskawicę Szczecin. Szósty zespół w tabeli faworytem sobotniego spotkania raczej nie będzie.

Piętą achillesową szczecinian są bowiem mecze wyjazdowe. Na obcych halach Błyskawica w tym sezonie wygrała zaledwie raz - z ligowym outsiderem z Polic, przegrywając pozostałe trzy spotkania. Wśród nich były mecze z silniejszymi zespołami, ale i spotkanie z będącymi w zasięgu szczecinian SPS Konspol Słupca, czy Enea Energetyk Poznań. Z drugiej strony u siebie Wilki w tym sezonie przegrały tylko raz i to po wyrównanej walce z Orłem Międzyrzecz.

Spotkanie pomiędzy Wilkami Wilczyn a Stalpro Błyskawica Szczecin rozpocznie się w sobotę 21 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej w Wilczynie. Transmisję z tego meczu będzie można oglądać w portalu LM.pl. 

Trzy dni po ostatnim meczu o kolejne ligowe punkty zagrają siatkarze SPS Konspol Słupca. W środę słupczanie przełamali serię porażkę i pokonali Enea Energetyk Poznań. W sobotę podejmą kolejną drużynę ze środka tabeli i bezpośredniego rywala w walce o pierwszą czwórkę - Steico Noteć Czarnków. Zespół z zachodniej Wielkopolski do tej pory wygrał tylko dwa mecze - z SKS Gorzów Wlkp. i SMS Police, czyli dwoma najsłabszymi drużynami ligi.

Trener SPS Konspol Słupca, Marek Jankowiak, mówi wprost: - Jeżeli myślimy o czwórce, a myślimy jeszcze, to dwa kolejne mecze musimy wygrać. Do czołowej czwórki słupczanie tracą obecnie jeden punkt, ale mają też jeden mecz rozegrany więcej od Trefla Lębork. Mecz z poznaniakami pokazał, że będący w formie słupczanie to czołowy zespół ligi. Największym wyzwaniem będzie poradzenie sobie z dużym natężeniem spotkań w krótkim czasie przy kadrowych ograniczeniach spowodowanych kontuzjami zawodników.

Spotkanie pomiędzy SPS Konspol Słupca a Steico Noteć Czarnków rozpocznie się w sobotę 21 listopada o godz. 18.00 w hali sportowej w Słupcy. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO