Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportIV liga. Kacprzak uratował punkt, ale Wilki w ósemce nie będą

IV liga. Kacprzak uratował punkt, ale Wilki w ósemce nie będą

Remisem 1:1 zakończył się sobotni mecz Wilków Wilczyn z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. Bramkę dającą wilczynianom jeden punkt w doliczonym czasie gry zdobył Wiktor Kacprzak.

Wilki do Ostrowa Wlkp. nie jechały jako faworyci, Centra 1946 plasuje się bowiem w czołówce tabeli, zaś zespół Radosława Konieczki celował maksymalnie w pierwszą ósemkę. Mimo tego pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem i goście mogli liczyć na wywiezienie punktów z południa Wielkopolski.

Sytuację skomplikował stracony gol w 70. minucie. Ostrowianie wykorzystali rzut rożny, piłkę do siatki skierował Szymon Strączkowski. Wilki kreowały sobie sytuacje pod bramką rywali, brakowało jednak wykończenia. W 90. minucie drugą żółtą kartką w zespole gospodarzy ukarany został Michał Kucharski, a chwilę później wyrównanie gościom dał Wiktor Kacprzak. Najlepszy napastnik Wilków wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, strzelając bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Punkt zdobyty w Ostrowie Wlkp. nie uratował jednak Wilków. Dwie kolejki przed końcem pierwszej części sezonu zespół Radosława Konieczki stracił nawet matematyczne szanse na awans do pierwszej ósemki tabeli. O utrzymanie w IV lidze wilczynianie będą musieli więc walczyć także w rundzie wiosennej.

Kolejny mecz Wilki zagrają za tydzień podejmując Wartę II Poznań.

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Wilki Wilczyn 1:1 (70' Szymon Strączkowski - 90'+ Wiktor Kacprzak)

Wilki Wilczyn: Jakub Matczak - Igor Kuźniewski (62' Marcin Balalja), Kamil Kwiatkowski, Mikołaj Nowakowski, Patryk Szymaniak, Wiktor Mochalski, Michał Zajączkowski, Adrian Górecki, Krystian Robak, Łukasz Przebieracz (78' Dominik Jesiołowski), Wiktor Kacprzak.