Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportIV liga. Porażka Olimpii, gole Dębowskiego nie starczyły

IV liga. Porażka Olimpii, gole Dębowskiego nie starczyły

2:4 przegrała Olimpia Koło swoje wyjazdowe spotkanie z Winogradami Poznań. Pomimo porażki zespół Tomasza Mikusika wciąż ma szansę zająć miejsce w pierwszej ósemce po rundzie jesiennej.

Mecz rozpoczął się od dwóch szybko strzelonych bramek. Najpierw już w drugiej minucie samobójczego gola zdobył Robert Jędras. Olimpia odpowiedziała natychmiastowo - w czwartej minucie wyrównał Jakub Dębowski. Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy, więcej bramek padło za to po zmianie stron.

Druga odsłona spotkania należała do poznaniaków. W przeciągu zaledwie dwunastu minut strzelili oni aż trzy bramki. Najpierw trafił Miłosz Muzyk, chwilę później - Mateusz Szeląg, a w 80. minucie na 4:1 Piotr Paukszteło. Olimpia była w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, w doliczonym czasie gry straty zmniejszył Jakub Dębowski.

Była to ósma porażka zawodników Tomasza Mikusika w tym sezonie. Olimpia zajmuje obecnie dwunaste miejsce z dorobkiem 25 punktów i stratą pięciu oczek do ósmej Obry 1921 Kościan. Kolanie mają jednak jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania. Kolejne spotkanie już w najbliższą środę, Olimpia zmierzy się na wyjeździe z LKS Gołuchów.

Winogrady Poznań - Olimpia Koło 4:2 (2' Robert Jędras (sam.), 68' Miłosz Muzyk, 72' Mateusz Szeląg, 80' Piotr Paukszteło - 4', 90'+ Jakub Dębowski)

Olimpia Koło: Bartosz Kordylewski - Damian Siek, Robert Jędras, Konrad Cieślak (70' Bartosz Świderski), Adam Kozajda (84' Szymon Wawrzyniak), Michał Rutkowski (64' Mikołaj Makarowicz), Jakub Dębowski, Aleks Sieradzki (73' Dawid Zawadzki), Krystian Sobieraj, Patryk Olczyk, Mikołaj Czajka.