WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

V liga. Dwa zwycięstwa na koniec rundy. Czy SKP będzie mistrzem?

Dodano: 22.11.2020 20:09
Źródło: LM.pl

Rundę jesienną zakończyła V liga. Mimo tego wciąż nie wiadomo, kto będzie mistrzem pierwszej części sezonu, bo zaległe spotkanie ma wicelider - Victoria Skarszew.

Na razie pierwsze miejsce należy do SKP Słupca. Słupczanie jesień zakończyli wygraną pokonując na wyjeździe 5:0 Piasta Czekanów. Co ciekawe, mecz rozstrzygnął się dopiero w drugiej połowie, do przerwy był bowiem bezbramkowy remis. SKP Słupca ma na koncie 38 punktów, o jeden więcej, od Victorii Skarszew. Wicelider ma jednak jeden zaległy mecz do rozegrania i od wyniku tego starcia zależy to, kto będzie mistrzem jesieni w V lidze gr. III.

W ostatniej kolejce reprezentantom regionu konińskiego się nie wiodło. Przegrał Polonus Kazimierz Biskupi, ulegając na własnym terenie 1:3 Astrze Krotoszyn. Honorowego gola dla kazimierzan strzelił Krzysztof Słowiński. Polonus jesień kończy jednak na bezpiecznym, dziesiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów.

Tuż za nim są Zjednoczeni Rychwał, którzy również rundę zakończyli porażką. Na wyjeździe przegrali z GKS Rychtal 0:4. Zjednoczeni mają na koncie też 23 punkty i zajmują jedenastą pozycję. Razem z Polonusem mogą jednak jeszcze spaść, jeżeli swój zaległy mecz wygra KS Opatówek.

Na trzynaste miejsce rzutem na taśmę awansował MKS Dąbie. Beniaminek pokonał u siebie Tulisię Tuliszków 3:1. Dwie bramki dla MKS zdobył Martin Broniecki, a jedną - Kamil Krysiak. Dla gości strzelił Adam Pacholski. MKS ma na koncie osiemnaście punktów i jego pozycja jest niezagrożona. Tulisia natomiast plasuje się na siedemnastym miejscu z sześcioma oczkami na koncie. 

Bez punktów w ostatniej kolejce został również GKS Sompolno. U siebie zespół z powiatu konińskiego przegrał z Zefką Kobyla Góra 1:5. Honorową bramkę dla GKS zdobył Filip Wieczorek. Drużyna z Sompolna po rundzie jesiennej plasuje się na czternastym miejscu z siedemnastoma oczkami na koncie.

Piast Czekanów - SKP Słupca 0:5 (48' Piotr Witowski, 66' Jakub Kwaśny, 74' Michał Lorencki, 80' Michał Lorencki, 89' Jacek Mikołajczyk)

Polonus Kazimierz Biskupi - Astra Krotoszyn 1:3 (21' Krzysztof Słowiński - 30' Łukasz Budziak, 66' Kamil Czołnik, 88' Patryk Powalisz)

GKS Rychtal - Zjednoczeni Rychwał 4:0 (36', 39' Dawid Sibiński, 80' Bartłomiej Kulczycki, 87' Tobiasz Gajewski)

MKS Dąbie - Tulisia Tuliszków 3:1 (5', 80' Martin Broniecki, 55' Kamil Krysiak - 88' Adam Pacholski)

GKS Sompolno - Zefka Kobyla Góra 1:5 (45'+ Filip Wieczorek - 42', 53' Dawid Ponitka, 63' Arkadij Herasymow, 82' Maciej Koszyk, 86' Dawid Przybył).

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO