WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Klasa okręgowa: Runda zakończona, ale grać będziemy dalej

Dodano: 23.11.2020 14:36
Źródło: LM.pl

Siedemnastą, teoretycznie ostatnią w rundzie jesiennej, kolejkę rozegrała w weekend klasa okręgowa. Większość zespołów ma jednak jeszcze zaległe mecze do nadrobienia.

W weekend drugiej porażki w sezonie doznał lider klasy okręgowej. Warta Eremita Dobrów przegrała u siebie z Polaninem Strzałkowo 1:2. Nie wykorzystał tego jednak Pelikan Niechanowo, który tylko zremisował 1:1 z Kasztelanią Brudzew. Zespół spod Gniezna zmniejszył straty do Warty Eremity do jednego oczka, ale wciąż plasuje się za liderem. Do tych drużyn zbliżył się Polanin, który dzięki zwycięstwu z drużyną z Dobrowa ma już tylko cztery oczka straty.

Za podium bez zmian Polonia Golina (wygrana 4:0 z Czarnymi Ostrowite) i Warta Krzymów (5:1 z Wartą Pyzdry). Na szóste miejsce awansował GKS Żerków po remisie 1:1 ze Zjednoczonymi Trzemeszno i porażce siódmego Orła Grzegorzew 1:2 z Basztą Przedecz. Na ósme miejsce awansowała Kasztelania Brudzew, wyprzedzając Zryw K-Flex Dąbie (ten zespół pauzował).

W dolnej części tabeli awans zanotowała Baszta Przedecz po wygranej 2:1 z Orłem Grzegorzew. Na jedenastym miejscu umocnił się Strażak Licheń Stary, który pokonał Orlika Miłosław 3:1. Nie odbył się natomiast mecz Czarnych Brzeźno ze Spartą Sklejką Orzechowo.

Choć siedemnasta kolejka była teoretycznie ostatnią w tej rundzie, to gra w klasie okręgowej będzie jeszcze trwała. Do nadrobienia jest aż dziesięć nierozegranych meczów. Większość z tych spotkań zaplanowana jest do rozegrania w przyszły weekend. Wyjątkiem jest mecz Czarnych Brzeźno ze Spartą Sklejką Orzechowo, który odbyć ma się 5 grudnia. 

Tabela klasy okręgowej (w nawiasie liczba rozegranych meczów):
1. Warta Eremita Dobrów - 37 pkt (15)
2. Pelikan Niechanowo - 36 pkt (15)
3. Polanin Strzałkowo - 33 pkt (16)
4. Polonia Golina - 32 pkt (15)
5. Warta Krzymów - 32 pkt (16)
6. GKS Żerków - 27 pkt (16)
7. Orzeł Grzegorzew - 26 pkt (15)
8. Kasztelania Brudzew - 24 pkt (16)
9. Zryw K-Flex Dąbie - 24 pkt (15)
10. Zjednoczeni Trzemeszno - 23 pkt (16)
11. Strażak Licheń Stary - 22 pkt (16)
12. Baszta Przedecz - 14 pkt (16)
13. Warta Pyzdry - 13 pkt (16)
14. Czarni Brzeźno - 13 pkt (15)
15. Czarni Ostrowite - 9 pkt (15)
16. Orlik Miłosław - 5 pkt (15)
17. Sparta Sklejka Orzechowo - 1 pkt (14). 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO