LM.plSportMistrzostwa Polski w Boksie. Dwa medale dla pięściarzy z Konina

Mistrzostwa Polski w Boksie. Dwa medale dla pięściarzy z Konina

Filip Antosik (Zagłębie Konin) i Fabian Burdziński (Copacabana Konin) zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie.

Czterech pięściarzy z Konina wystartowało w tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików w Boksie. Po medale sięgnęło dwóch - w kat. 46 kg brąz wywalczył Fabian Burdziński z Copacabany Konin, a w kat. 52 kg na najniższym stopniu podium stanął Filip Antosik z Zagłębia Konin.

Dwóch kolejnych pięściarz z Konina w mistrzostwach wystartowało, ale zakończyło je bez medali. Wojciech Łuczak (Zagłębie Konin) w kat. 57 kg odpadł w 1/8 finału. Na tym samym etapie z zawodami pożegnał się Albert Kronowiecki (Copacabana Konin), startujący w kat. 63 kg.

W ostatnich dniach o medale walczyła też pięściarka. W Mistrzostwach Polski Juniorek wystartowała Rozalia Figura. Reprezentantka Zagłębia Konin przegrała swoją walkę w ćwierćfinale kat. 54 kg.