LM.plSportSześć punktów w drugiej kwarcie. Porażka w ostatnim meczu roku

Sześć punktów w drugiej kwarcie. Porażka w ostatnim meczu roku

88:105 przegrał MKS MOS Konin z MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Decydująca była druga kwarta, w której koninianki zanotowały zaledwie sześć punktów.

W ostatnim meczu w tym roku MKS MOS Konin podejmował drużynę, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz. Koninianki do spotkania przystępowały osłabione brakiem kontuzjowanych Aleksandry Oleszkiewicz, Wiktorii Wróbel i Wiktorii Orchowskiej.

Starcie rozpoczęło się dla drużyny Mateusza Dwornika dobrze. W siódmej minucie pierwszej kwarty koninianki prowadziły już 27:19, a do końca pierwszej partii ich przewaga wzrosła do dwunastu oczek. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą i MKS MOS punkty przed świętami w końcu zdobędzie.

I wtedy przyszła druga kwarta, a koninianki przestały grać. Przez całe dziesięć minut zanotowały zaledwie sześć (!) punktów. MKS MOS miał ogromne problemy w rozgrywaniu, defensywę praktycznie same rozpracowywały Róża Rogowska i Julia Kobus. Nie pomogły dwie przerwy wzięte przez trenera Dwornika. Bydgoszczanki nie tylko straty nadrobiły, ale po pierwszej połowie same prowadziły aż dwunastoma punktami.

Po przerwie w zespole MKS MOS coś ruszyło i koninianki wróciły do gry. MUKS WSG Supravis mógł jednak bez problemu kontrolować spotkanie, gdy przewaga zaczynała topnieć trzy trójki z rzędu zanotowały Helena Wróblewska i Aleksandra Wadowska. Do końca kwarty utrzymał się status quo, przyjezdne prowadziły 77:64.

Bardzo podobnie wyglądała czwarta kwarta. Bydgoszczanki popisywały się skutecznością rzutową, trafiając aż sześć razy z dystansu. MKS MOS nie miał szans odrobić wcześniejszych strat i ostatecznie uległ rywalkom 88:105.

Była to szósta porażka koninianek w tym sezonie. Tegoroczną część sezonu MKS MOS kończy na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Kolejny mecz, zgodnie z terminarzem, 10 stycznia - będzie to wyjazdowe starcie z Enea AZS AJP Gorzów Wlkp.

MKS MOS Konin - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 105:88 (37:25, 6:30, 21:22, 24:28)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (44), Małgorzata Siatkowska (15), Patrycja Szczecińska (12), Wanessa Krzętowska (9), Zuzanna Gadacz (4), Natalia Smantek (2), Małgorzata Kutkowska (2), Nikola Kurtas, Wiktoria Kudroń.