LM.plSportPrezent na święta od KKF Automobile Torino. Pokonali wicelidera

Prezent na święta od KKF Automobile Torino. Pokonali wicelidera

Bez większych problemów KKF Automobile Torino Konin pokonał wicelidera II ligi - Futsal Gostyń. Hat-trickiem popisał się Mateusz Mroziński, a aż dwóch rzutów karnych przedłużonych nie wykorzystali gospodarze.

Futsaliści z Gostynia do tej pory przegrali zaledwie raz, z niepokonanym zespołem z Wrześni. W niedzielę musieli uznać wyższość KKF Automobile Torino. Rozpędzeni koninianie nie dali im większych szans, zwyciężając aż 7:3.

Prowadzenie KKF Automobile Torino dał już w drugiej minucie Mateusz Mroziński, wykorzystując wystawioną przez Przemysława Skibiszewskiego piłkę. Mroziński zanotował w niedzielę bardzo dobry mecz, popisując się hat-trickiem. W czternastej minucie sam przechwycił piłkę i po indywidualnej akcji strzelił na 3:0, a zaraz po przerwie wykończył podanie Huberta Janiaka.

W międzyczasie bramkę zanotował też Przemysław Skibiszewski po podaniu Damiana Markiewicza. Gospodarze nie mieli zbyt wielu sytuacji bramkowych. W dziesiątej minucie piłka po ich strzale trafiła w poprzeczkę, a pierwszą bramkę zdobyli w szesnastej minucie. Do przerwy było 3:1.

Po zmianie stron trafił wspomniany już Mroziński. W 29. minucie po strzale Zaborskiego piłkę ręką zagrał jeden z zawodników Futsalu. Rzut karny na gola na 5:1 zamienił Przemysław Skibiszewski. Chwilę później podanie Roberta Kraski wykorzystał Krystian Andrzejczak. Wynik dla KKF Automobile Torino w 32. minucie ustalił Nikodem Lipiński. Młody reprezentant konińskiej drużyny sam minął dwóch rywali i ładną podcinką pokonał bramkarza Futsalu.

Gospodarze w końcówce zmniejszyli nieco straty, najpierw uderzając celnie z lewego skrzydła, a w 39. minucie - z prawego. Przy tej drugiej bramce piłka odbiła się jeszcze od Wiktora Adamczewskiego, rezerwowy bramkarz KKF Automobile Torino sam umieścił ją we własnej siatce. Futsal miał jeszcze dwie doskonałe okazje z przedłużonych rzutów karnych, piłka po obu strzałach obijała jednak obramowanie konińskiej bramki.

KKF Automobile Torino triumfował 7:3. Koninianie wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Do wicelidera z Gostynia tracą trzy oczka, do lidera z Wrześni - dziewięć. Od obu drużyn mają jednak dwa spotkania rozegrane mniej. Kolejny mecz konińscy futsaliści zagrają 23 grudnia, podejmując Futsal Rawicz.

Futsal Gostyń - KKF Automobile Torino Konin 3:7 (2', 14', 24' Mateusz Mroziński, 7', 29' Przemysław Skibiszewski, 30' Krystian Andrzejczak, 32' Nikodem Lipiński)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski, Wiktor Adamczewski - Przemysław Skibiszewski, Krystian Andrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Nikodem Lipiński, Damian Markiewicz, Robert Kraska, Wiktor Jarabek, Hubert Janiak.