LM.plSportDwa punkty Wilków w Lęborku. Musieli grać aż pięć setów

Dwa punkty Wilków w Lęborku. Musieli grać aż pięć setów

Wygrali, ale zdobyli tylko dwa punkty. Siatkarze Wilków Wilczyn mają za sobą ciężkie spotkanie w Lęborku zakończone wygraną z tamtejszym Treflem 3:2.

Wilki starcie w Lęborku rozpoczęły w szokującym stylu. W pierwszym secie goście zdobyli zaledwie osiem punktów. Gospodarze świetnie grali zagrywką, z którą wilczynianie nie byli w stanie sobie poradzić i która ustawiła całą grę w pierwszej partii. W drugim secie role kompletnie się odwróciły. Duża nieskuteczność w ataku Trefla poskutkowała wysoką wygraną Wilków 25:14.

Nieco bardziej standardowo wyglądały dwa kolejne sety. W trzecim znów lepiej rozpoczął Trefl, prowadząc już 8:2. Wilczynianie zaczęli pogoń, zdołali doprowadzić do remisu 14:14. Później znów przeważali gospodarze, znów goniły Wilki i znów był remis - tym razem po 21. Końcówka należała jednak do Trefla, który wygrał 25:23.

Jeszcze bardziej wyrównany był czwarty set. Rozstrzygnął się w samej końcówce. Wilki pierwszą piłkę setową miały przy stanie 24:21, ostatecznie wygrały 25:23 i doprowadziły do piątego seta.

W tie-breaku w końcu lepiej rozpoczęli siatkarze Tomasza Robaka, prowadząc na początku 5:1. Trefl znów nadrobił zagrywką, ale na zwycięstwo nto było za mało. Wilczynianie wygrali 15:12, a w całym meczu triumfowali 3:2.

W innych spotkaniach dwa punkty zdobył Stoczniowiec Gdańsk, a jeden - LBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz. Wilczynianie odrobili więc jeden punkt do drugiego miejsca. Do dwóch pierwszych zespołów tracą obecnie pięć punktów i mają jeden mecz rozegrany mniej. Kolejne spotkanie za tydzień - Wilki podejmą Stoczniowca Gdańsk.

Trefl Lębork - Wilki Wilczyn 2:3 (25:8, 14:25, 25:23, 23:25, 12:15)