LM.plSportSensacja w Pucharze Polski, KKF Automobile Torino gra dalej!

Sensacja w Pucharze Polski, KKF Automobile Torino gra dalej!

Futsaliści KKF Automobile Torino Konin sensacyjnie pokonali I-ligowy Dragon Bojano i wciąż grają w Halowym Pucharze Polski. Tym samym powtórzyli historyczny sukces sprzed trzech lat, awansując do 1/16 finału.

W sobotnim meczu, pierwszym w tym sezonie na szczeblu centralnym Halowego Pucharu Polski, koninianie podejmowali Dragon Bojano. To dziewiąty zespół I ligi. Jak się okazało - nie miało to dla zawodników KKF Automobile Torino Konin żadnego znaczenia i nie przeszkodziło w wysokiej wygranej.

Kluczowy był początek spotkania, bardzo udany dla gospodarzy. Już w ósmej minucie wynik otworzył Damian Markiewicz po niespodziewanej bramce bezpośrednio z autu. Chwilę później kontratak KKF Automobile Torino Konin podwyższył na 2:0, kontratak koninian skutecznie zakończył Nikodem Lipiński.

Kolejne bramki padły w samej końcówce spotkania. Najpierw, dość zaskakująco, wyrównali goście. W ciągu dwóch minut padły dwie bramki, na listę strzelców wpisali się Kacper Ickiewicz i Karim Madani. Pierwszą połowę wygrali jednak koninianie, w dziewiętnastej minucie na 3:2 trafił Damian Markiewicz, wykorzystując nieporozumienie pomiędzy bramkarzem, a jednym z obrońców.

W drugiej połowie na parkiecie cały czas przeważał KKF Automobile Torino Konin. W 25. minucie na 4:2 strzelił Nikodem Lipiński, a dziesięć minut później hat-tricka skompletował Damian Markiewicz. Wynik meczu na 6:2 ustalił w 38. minucie Przemysław Skibiszewski.

Wygrana koninian oznacza powtórzenie historycznego sukcesu sprzed trzech lat, gdy KKF Automobile Torino Konin również awansował do 1/16 finału Halowego Pucharu Polski. Rywala na tym szczeblu zespół Przemysława Skibiszewskiego pozna w najbliższym czasie.

KKF Automobile Torino Konin - Dragon Bojano 6:2 (8', 19', 35' Damian Markiewicz, 10', 25' Nikodem Lipiński, 38' Przemysław Skibiszewski - 17' Kacper Ickiewicz, 18' Karim Madani)

KKF Automobile Torino Konin: Michał Jankowski - Krystian Andrzejczak, Przemysław Skibiszewski, Mateusz Zaborski, Artur Brzuśkiewicz, Krystian Robak, Damian Markiewicz, Mateusz Mroziński, Nikodem Lipiński, Łukasz Łajdecki, Wiktor Jarabek.