WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Porażka w kluczowym meczu, pierwsza czwórka ucieka SPS

Dodano: 24.01.2021 12:18
Źródło: LM.pl

Po pięciosetowym starciu SPS Konspol Słupca przegrał z Treflem Lębork 2:3. To oznacza, że szanse na znalezienie się słupczan w pierwszej czwórce po rundzie zasadniczej spadły.

Mecz z Treflem Lębork był kluczowy dla układu tabeli i tego, który z zespołów awansuje do play-offów. Zwycięstwo w bezpośrednim starciu dawało przewagę nad rywalem, obie drużyny od dłuższego już czasu walczą tylko między sobą o ostatnie miejsce w pierwszej czwórce tabeli. I choć starcie w Lęborku było bardzo zacięte, górą wyszli z niego gospodarze.

Mecz zaczął się fantastycznie dla słupczan. Pierwszy set SPS Konspol wygrał, rozbijając rywali i pozwalając im zdobyć zaledwie osiem punktów. To mógł być zwiastun triumfu gości, ale już w drugim secie Trefl udowodnił, że był to tylko wypadek przy pracy. Gospodarze wygrali 25:21 i wyrównali wynik rywalizacji.

W trzecim secie ponownie dość łatwo triumfowali siatkarze ze Słupcy, tym razem zwyciężając 25:14. Trefl znów jednak był w stanie odrobić straty, gospodarze wygrali w czwartej partii 25:23 i doprowadzili do tie-breaka. Tam walka ponownie była bardzo wyrównana. O ostatecznym zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Lepsi okazali się tym razem gospodarze, zwyciężając 19:17, a w całym meczu trumfując 19:17.

Dzięki temu Trefl utrzymał czwarte miejsce w tabeli i powiększył przewagę nad SPS Konspol do dwóch oczek. Słupczanie wciąż mają szansę na awans do pierwszej czwórki, muszą jednak punktować w swoich spotkaniach i liczyć na potknięcie Trefla w końcówce rundy zasadniczej. Kolejny mecz zespół Marka Jankowiaka rozegra w przyszły weekend, podejmując Stoczniowca Gdańsk.

Trefl Lębork - SPS Konspol Słupca 3:2 (8:25, 25:21, 14:25, 25:23, 19:17)

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:siatkówka,   II liga,   SPS Słupca,   Trefl Lębork

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO