WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Obostrzenia przedłużone do połowy lutego. Co dalej z sezonami?

Dodano: 28.01.2021 13:47
Źródło: LM.pl

Rząd przedłużył obostrzenia związane z dostępem do infrastruktury sportowej. Dotychczasowe restrykcje obowiązywać mają do połowy lutego.

Obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa wprowadzone zostały pod koniec grudnia. Następnie rząd przedłużył je do końca stycznia, a teraz – do połowy lutego. Nie wszystkie, część branż będzie mogła wznowić działalność, podtrzymane jednak zostały restrykcje dot. korzystania z infrastruktury sportowej. Dostępna będzie cały czas jedynie dla sportowców zawodowych.

Problemy z interpretacją tego przepisu opisywaliśmy już wcześniej. W praktyce w Koninie wygląda to tak, że zdecydowana większość klubów dostarczyła MOSiR Konin (zarządcy obiektów sportowych) zaświadczenia od związków sportowych o uczestnictwie w rozgrywkach ligowych. Dzięki temu treningi i mecze mogą podejmować koszykarki MKS MOS Konin, piłkarze Górnika Konin, czy piłkarki Medyka Konin. Nie grali natomiast futsaliści KKF Konin. Wyjątkiem było spotkanie Halowego Pucharu Polski z Dragonem Bojano. II liga została natomiast zawieszona przez Wielkopolski ZPN.

Decyzja rządu o zawieszeniu rozgrywek poskutkuje zapewne przedłużeniem tego zawieszenia (choć oficjalnej decyzji jeszcze nie ma). To może natomiast skutkować problemami zawodników KKF z pogodzeniem grania na hali z graniem na trawie. Przesunięty sezon futsalu w jeszcze większym stopniu pokrywać będzie się z rundą wiosenną rozgrywek piłkarskich.

Piłkarze też zresztą mogą mieć problemy. O ile III-, czy IV-ligowcy mogli podjąć treningi bez większych problemów, o tyle drużyny z niższych lig, często amatorskie, mogą mieć trudności z wejściem na boiska. Niewykluczone zresztą, że Wielkopolski ZPN zdecyduje o opóźnieniu startu rundy wiosennej. Jak na razie związek nie podał jeszcze oficjalnych dat powrotu rozgrywek.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   futsal,   II liga,   runda wiosenna,   obostrzenia,   koronawirus,   pandemia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO