WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Była piłkarka Medyka wraca do Ekstraligi. Zagra w AP Lotos Gdańsk

Dodano: 1.02.2021 13:03
Źródło: LM.pl

Aleksandra Rompa (dawniej – Sikora) znów będzie grać na polskich boiskach. Po ponad trzech latach zagranicznych występów była piłkarka Medyka Konin związała się z AP Lotos Gdańsk.

Aleksandra Rompa ostatnie trzy i pół roku spędziła w zagranicznych ligach. Przez rok występowała we włoskiej Brescii, a następnie – w Juventusie. Z klubem z Turynu wywalczyła dwukrotnie mistrzostwo Włoch. Następnie przeniosła się do Norwegii, ale przygoda z Klepp IL była już mniej udana. Głównie przez trapiące piłkarkę kontuzje.

O powrocie 30-latki do Polski mówiło się już od pewnego czasu, ale do końca nie było wiadome, który klub wybierze reprezentantka Polski. Dziś oficjalnie transfer Rompy potwierdził AP Lotos Gdańsk. – Wierzę, że AP Lotos dalej będzie się rozwijał w tak szybkim tempie i wspólnie będziemy dalej upowszechniać piłkę kobiecą w Polsce. Gdańszczanie mają ku temu możliwości i pomysły – przekonuje piłkarka w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka.

Aleksandra Rompa, jeszcze pod nazwiskiem Sikora, przez dziesięć lat reprezentowała barwy Medyka Konin. Z klubem z Konina wywalczyła cztery mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski, grała również w Lidze Mistrzyń. 30-latka jest również od wielu lat podstawową zawodniczką reprezentacji Polski.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO