LM.plSport171 osób zagrało w turnieju szachowym. Uzbierali 4225 zł na WOŚP

171 osób zagrało w turnieju szachowym. Uzbierali 4225 zł na WOŚP

Dużym sukcesem zakończył się internetowy turniej „Szachiści dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. W zawodach wzięło udział 171 zawodników z całej Polski, a na konto WOŚP wpłynęło 4225 zł.

Turniej zorganizowany został przez UKS Smecz Konin i Gambita Ślesin. Na liście startowej znalazło się 171 zawodników z całej Polski rywalizujących na przestrzeni dziewięciu rund. W ogólnej klasyfikacji najlepszy okazał się szachista UKS Smecz Konin – Jan Klimkowski z dorobkiem 8,5 pkt. Punkt mniej zdobył Kamil Szadkowski z UKS Smecz Konin, a trzecie miejsce zajął Jakub Janeczko z Czternastki Warszawa (7,5 pkt).

W kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mikołaj Majdecki z Gambitu Ślesin (kat. do ośmiu lat), Igor Musiał z MCKiS Jaworzno (kat. do trzynastu lat) oraz Piotr Madajczak z Polonii Wrocław (kat. do osiemnastu lat).

Uczestnicy turnieju wylosowali również nagrody ufundowane przez Kamila Szadkowskiego, Szkoły Szachowej SzachMistrz Kalisz – Maciej Sroczyński, Hetmana Konin i Chrobrego Gniezno. W ramach turnieju szachiści zbierali też pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na konto fundacji wpłynęło dzięki temu 4225 zł.