LM.plSportWygrana Sokoła w sparingu. Były piłkarz Lechii Gdańsk na testach

Wygrana Sokoła w sparingu. Były piłkarz Lechii Gdańsk na testach

W piątym zimowym sparingu Sokół Kleczew pokonał Zawiszę Bydgoszcz 3:1. Na testach w III-ligowcu przebywa piłkarz Chojniczanki Chojnice Mateusz Cegiełka.

W środę kleczewianie mierzyli się w piątym meczu kontrolnym z IV-ligowym Zawiszą Bydgoszcz. Wynik starcia otworzył Sokół - po dograniu Wiktora Kacprzaka gola głową zdobył Łukasz Zagdański. Bydgoszczanie wyrównali jeszcze przed przerwą za sprawą Tomasza Żylińskiego.

W drugiej połowie zwycięstwo przypieczętowali jednak piłkarze z Kleczewa. Najpierw ponowne prowadzenie Sokołowi dał Stanisław Wędzelewski, wykorzystując rzut karny wywalczony przez Konrada Mechowskiego. Wynik w 90. minucie ustalił Dawid Śnieg, a asystę zanotował Konrad Kobylarek.

Na testach w kleczewskim klubie przebywa obecnie dwudziestoletni Mateusz Cegiełka. Pomocnik jest wychowankiem Startu Działdowo. Grał również w zespołach młodzieżowych Stomilu Olsztyn i Lechii Gdańsk. Wiosną sezonu 2018/2019 został włączony nawet do kadry pierwszego zespołu gdańskiego klubu, ale w Ekstraklasie nie zadebiutował. Latem przeniósł się do Chojniczanki Chojnice, ale nie zdołał na razie zadebiutować w II lidze.

Kolejny mecz kontrolny Sokół rozegra już w sobotę. Kleczewianie zmierzą się z Sokołem Ostróda.

Zawisza Bydgoszcz - Sokół Kleczew 1:3 (21' Tomasz Żyliński - 11' Łukasz Zagdański, 75' Stanisław Wędzelewski, 90' Dawid Śnieg)

źródło: sokol.kleczew.pl / własne