LM.plSportWysoka wygrana Medyka. Trzy gole testowanych zawodniczek

Wysoka wygrana Medyka. Trzy gole testowanych zawodniczek

W trzecim zimowym sparingu Medyk Konin rozbił swojego ligowego rywala – Rolnika B. Głogówek. Koninianki wygrały 8:1, a trzy bramki strzeliły zawodniczki testowane.

Sparing z Rolnikiem B. Głogówek rozegrany został na zakończenie obozu przygotowawczego w Żaganiu. Spotkanie odbyło się w trzech tercjach po 30 minut. W tym czasie medyczki strzeliły aż osiem goli, tracąc jednocześnie zaledwie jedną bramkę.

Po pierwszej tercji było już 3:0, a na listę strzelczyń wpisały się Anna Gawrońska, Julia Maskiewicz i Natalia Chudzik. W drugiej tercji medyczki dołożyły trzy kolejne trafienia. Dwukrotnie strzelały zawodniczki testowane, a raz – Klaudia Dymińska. Trzecia tercja zaczęła się od pierwszej i jednocześnie ostatniej bramki dla Rolnika B. Głogówek. Medyk odpowiedział trafieniem zawodniczki testowanej, a następnie bramką Mai Szydełko. Ostatecznie koninianki wygrały 8:1.

Był to trzeci sparing Medyka Konin podczas zimowego okresu przygotowawczego. W pierwszym koninianki przegrały 2:3 z Polonią Środa Wlkp., a w drugim pokonały Bielawiankę Bielawa 7:1. Kolejny sparing za tydzień – Medyk zmierzy się wtedy z Olimpią Szczecin.

Rolnik B. Głogówek – Medyk Konin 1:8 (19' Anna Gawrońska, 24' Julia Maskiewicz, 30' Natalia Chudzik, 33' zawodniczka testowana I, 43' Klaudia Dymińska, 48' zawodniczka testowana II, 63' zawodniczka testowana I, 80' Maja Szydełko)