LM.plSportPorażka na koniec rundy. W play-offach ze Stoczniowcem

Porażka na koniec rundy. W play-offach ze Stoczniowcem

Czternaście zwycięstw i cztery porażki to bilans Wilków Wilczyn po rundzie zasadniczej. W ostatnim meczu tej części sezonu wilczynianie przegrali na wyjeździe ze Stalpro Błyskawicą Szczecin 1:3.

Wilki do Szczecina jechały już bez większej presji. Co prawda, matematycznie, zespół Tomasza Robaka wciąż mógł zająć pierwsze miejsce w tabeli, ale realne spojrzenie na sytuację mówiło, że raczej wszystko jest już rozstrzygnięte. Stąd w wyjściowym składzie pojawiło się kilku rezerwowych – Arkadiusz Nawrot, Damian Nowak, czy Maciej Skowroński.

Pierwsze dwa sety dość pewnie wygrywali gospodarze. Pierwsza partia zaczęła się od wyrównanej gry, ale z czasem swoją przewagę zaczęli budować szczecinianie i ostatecznie triumfowali 25:18. W drugim secie Błyskawica zaczęła od prowadzenia 6:1. Wilki później zmniejszyły nieco straty, ale ostatecznie gospodarze wygrali jeszcze wyżej – 25:15.

Goście z Wilczyna nawiązali walkę dopiero w trzeciej części spotkania. Set był wyrównany, oba zespoły na zmianę zdobywały kilkupunktowe przewagi, ale w końcówce triumfowali wilczynianie – 25:23. Jeszcze bardziej zacięta walka toczyła się w czwartym secie. Żadna z drużyn nie odskoczyła rywalom na więcej, niż dwa oczka. Wilki miały swoją szansę, prowadziły w pewnym momencie 20:18, ale tym razem końcówka należała do Błyskawicy. Szczecinianie wygrali 25:23, a w całym meczu triumfowali 3:1.

Była to czwarta porażka Wilków w rundzie zasadniczej. Zespół Tomasza Robaka zakończył pierwszy etap rywalizacji na drugim miejscu z dorobkiem 41 punktów. Teraz czas na play-offy. Wilki zmierzą się w nich ze Stoczniowcem Gdańsk. Dwa pierwsze spotkania rozegrane zostaną w Wilczynie 13 i 14 marca. Trzecie spotkanie odbędzie się 20 marca w Gdańsku. Ewentualny czwarty mecz zaplanowany jest na 21 marca w Gdańsku, a piąty – 31 marca w Wilczynie.

Stalpro Błyskawica Szczecin – Wilki Wilczyn 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:23)

Wilki Wilczyn: Jakub Kopacz, Arkadiusz Nawrot, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Maciej Skowroński, Igor Wypijewski, Maciej Malkiewicz, Wojciech Pańka.