Wybory 2024: Trzecia siła w Radzie Miasta. Obywatele Konina zarejestrują stowarzyszenie

PILNE

Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportMedyk przegrał z ligowym rywalem, trzy gole nowych piłkarek

Medyk przegrał z ligowym rywalem, trzy gole nowych piłkarek

Porażką 3:5 zakończył się niedzielny sparing Medyka Konin z Olimpią Szczecin. Wszystkie bramki dla koninianek zdobyły nowe zawodniczki.

Sparing pomiędzy Medykiem, a Olimpią rozgrywany był w Słubicach i inaugurował drugi obóz przygotowawczy w wykonaniu konińskich piłkarek. Mecz rozpoczął się dla Medyka kiepsko. Po pierwszej połowie zespół Romana Jaszczaka przegrywał już z ligowym rywalem 0:4. Dwa gole zanotowała Kornelia Grosicka, a dwa – Natalia Oleszkiewicz.

Medyczki zaczęły strzelać dopiero po zmianie stron. Pogoń zaczęła Alicia Tamburro, a chwilę później straty zmniejszyła Androniki Michalopoulou. W 80. minucie znów do siatki trafiła Tamburoo i Medyk przegrywał już tylko 3:4. W doliczonym czasie gry hat-tricka skompletowała jednak Grosicka i Olimpia ostatecznie wygrała 5:3.

Był to czwarty zimowy sparing Medyka Konin i drugi przez koninianki przegrany. Kolejny mecz kontrolny za tydzień, koninianki zagrają z Włókniarzem Białystok.

Olimpia Szczecin – Medyk Konin 5:3 (7', 25', 90'+ Kornelia Grosicka, 27', 45' Natalia Oleszkiewicz – 53', 80' Alicia Tamburro, 64' Androniki Michalopoulou)