LM.plSportDramatyczny mecz Startu Konin, pokonali Stal II w rzutach karnych

Dramatyczny mecz Startu Konin, pokonali Stal II w rzutach karnych

Trzecie zwycięstwo z rzędu w rundzie zasadniczej zanotowali piłkarze ręczni Startu Konin. Na własnym terenie pokonali po rzutach karnych Stal II Gorzów Wlkp.

Zaledwie miesiąc po pierwszym spotkaniu ze Stalą II Gorzów Wlkp. konińscy piłkarze ręczni zmierzyli się z tym zespołem po raz drugi. Start przystępował do spotkania po bardzo dobrym początku rundy rewanżowej i dwóch zanotowanych wygranych z rzędu. Rywalem koninian był jednak silny zespół, który w tym sezonie przegrał zaledwie dwa razy.

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy bardzo dobrze, od prowadzenia zdobytego dzięki egzekwowanych przez Marcela Urbańskiego rzutach karnych. W trzynastej minucie gorzowianie jednak wyrównali na 4:4. Start ponownie odskoczył dopiero w końcówce pierwszej połowy. Ostatecznie pierwszą część spotkania drużyna Dariusza Pietrzyka wygrała 12:10.

Początek drugiej znów należał do koninian. Po 40 minutach gry gospodarze prowadzili już czterema bramkami. Później ta przewaga Startu nieco stopniała i zaczęła się nerwowa końcówka. Stal II Gorzów bramkę dającą wyrównanie zdobyła dopiero w ostatniej minucie meczu – rzut karny wykorzystał Stanisław Szembek. W podstawowym czasie gry padł remis 25:25.

O losach spotkania miały więc przesądzić rzuty karne. Start zaczął je kiepsko, pierwszego rzutu nie wykorzystał Tomasz Lorencki. W czwartej serii pomylił się jednak również Dawid Malarek i koninianie wrócili do gry. Decydująca była dopiero dziewiąta seria – najpierw ponownie nie trafił Malarek, a swój rzut wykorzystał Kamil Nadlewski. Dzięki temu Start zwyciężył 8:7.

Było to piąte zwycięstwo konińskiego zespołu w tym sezonie. Kolejne spotkanie, zgodnie z terminarzem, 6 marca. W derbach regionu Start podejmie Hagard Strzałkowo.

Start Konin – Stal II Gorzów Wlkp. 25:25 (k. 8:7)

Start Konin: Przemysław Hejna – Piotr Kołtunowicz (2), Dominik Urbański, Adrian Grzelka (5), Tomasz Lorencki (2), Janusz Kostrzewa (2), Marek Salzman (3), Jakub Kujawiński, Tomasz Trojanowski (2), Kamil Nadlewski (2), Marcel Urbański (7).