LM.plSportII liga. Pewna wygrana SPS Konspol, zakończyli rundę zasadniczą

II liga. Pewna wygrana SPS Konspol, zakończyli rundę zasadniczą

Zgodnie z planem SPS Konspol Słupca pokonał na własnej hali SMS Police 3:0. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej II ligi siatkówki.

Na zakończenie pierwszego etapu sezonu słupczanie podejmowali najsłabszy zespół grupy pierwszej. SMS Police nie wygrał w tym sezonie ani jednego meczu, co więcej – zanotował zaledwie jeden wygrany set. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli więc słupczanie. Udało im się to potwierdzić na boisku.

SPS Konspol wygrał pewnie w trzech setach, nie pozwalając, by goście przekroczyli granicę 20 punktów w choćby jednej partii. SMS Police przegrywał kolejno: do dwunastu, do szesnastu i do trzynastu. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został Adam Sobolewski.

Słupczanie zakończyli rundę zasadniczą na czwartym miejscu z dorobkiem 35 punktów. Z osiemnastu spotkań wygrali dwanaście. Teraz czas na play-offy. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną 13 i 14 marca w Międzyrzeczu. SPS Konspol zmierzy się tam z LBS Bank KS Orzeł. Trzecie spotkanie zaplanowane jest na 20 marca w Słupcy. W zależności od wyników tych starć rozegrane mogą zostać jeszcze dwa kolejne mecze – 21 marca w Słupcy i 31 marca w Międzyrzeczu.

SPS Konspol Słupca – SMS Police 3:0 (25:12, 25:16, 25:13)