LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów. Srebro Kacpra Nowinowskiego

III Puchar Polski Juniorów. Srebro Kacpra Nowinowskiego

Jeden medal przywieźli reprezentanci KKSz Konin z III Pucharu Polski Juniorów. Srebro wywalczył Kacper Nowinowski.

Kacper Nowinowski zmagania w Warszawie rozpoczął od kompletu zwycięstw w fazie grupowej. W fazie pucharowej koninianin pokonał Leona Leduca (AZS AWF Warszawa) 15:11, Krzysztofa Rychtę (Victor Warszawa) 15:6, Olafa Stasiaka (KKSz Konin) 15:12 i Benedykta Denkiewicza (Szabla Ząbki) 15:14. Dopiero w finale Nowinowski przegrał z Marcelem Broniszewskim (Victor Warszawa) 12:15. Szablista KKSz Konin zajął ostatecznie drugie miejsce na 54 startujących zawodników.

W czołowej ósemce turnieju znalazło się jeszcze dwóch koninian. Szósty był Olaf Stasiak, a ósmy – Michał Szreder. W ćwierćfinałach zabrakło natomiast szablistek KKSz Konin. Najlepsza z grona zawodniczek z Konina, Zuzanna Buselt, była czternasta.

Kolejne zawody za tydzień. W Atenach odbędzie się Puchar Świata Seniorek. Powołanie na ten turniej otrzymała szablistka KKSz Konin – Sylwia Matuszak.