LM.plSportKolejny ważny rywal pokonany. Mustang wciąż pierwszy w tabeli

Kolejny ważny rywal pokonany. Mustang wciąż pierwszy w tabeli

IKS GTM Konstancin, jeden z rywali Mustanga Konin do mistrzostwa Polski, przegrał sobotnie spotkanie z konińskim zespołem. Drużyna Piotra Łuszyńskiego triumfowała 74:53.

W sobotę w ramach ósmej kolejki Mustang Konin podejmował IKS GTM Konstancin. To jeden z najsilniejszych zespołów w Polsce, rywal koninian do walki o mistrzostwo. Mustang w mecz wszedł świetnie, gospodarze bardzo szybko zbudowali sobie kilkunastopunktową przewagę. W pierwszej kwarcie regularnie punktowali Kamil Kornacki i Przemysław Stelmasik, dzięki czemu Mustang wygrał tę partię 22:13.

Równie dobrze koninianie zagrali w drugiej kwarcie. Przede wszystkim utrzymywali wysoką skuteczność pod koszem rywali, dołożyli do tego jeszcze defensywę. IKS GTM w drugiej kwarcie zanotował zaledwie dziesięć punktów i po pierwszej połowie przegrywał 23:40.

Drużyna z Konstancina zaprezentowała się lepiej w trzeciej części meczu. Szczególnie w końcówce kwarty goście zaczęli gonić wynik, dzięki czemu w tej kwarcie triumfowali 19:16. W ostatniej kwarcie Mustang jednak spokojnie kontrolował wynik, wygrał tę część meczu 18:11, a całe spotkanie – 74:53.

Dzięki wygranej Mustang utrzymał pierwsze miejsce w tabeli I ligi. Kolejne spotkanie za niecałe dwa tygodnie. Koninianie zagrają wtedy na wyjeździe z Fundacją Salutare Wrocław.

Mustang Konin – IKS GTM Konstancin 74:53 (22:13, 18:10, 16:19, 18:11)

Mustang Konin: Kamil Kornacki (23), Piotr Łuszyński (14), Mateusz Tylak (14), Marek Wesołowski (8), Przemysław Stelmasik (8), Marek Bystrzycki (3), Piotr Darnikowski (2), Adrian Jankowski (2).