WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Krajowy Turniej Badmintona. Drugie miejsce Winciaszka w deblu

Dodano: 2.03.2021 10:42
Źródło: LM.pl

Srebrny medal podczas Krajowego Turnieju Badmintona w Olsztynie w grze podwójnej chłopców wywalczył zawodnik UKS MTB Smecz Konin Adam Winciaszek. Koninianin w parze grał z Jakubem Sidorem (Badminton Kobierzyce).

Rywalizację w grze podwójnej Winciaszek i Sidor rozpoczęli od fazy grupowej. W dwóch meczach kobierzycko-konińska para zanotowała dwie wygrane, pokonując 2:0 parę Maciej Gorszko / Maciej Świętoń (KSBad Kraków) oraz 2:0 duet Maciej Babicz / Bartosz Lesiuk (Set Mazańcowice / AZS UŚ Katowice).

Dzięki tym wynikom Winciaszek i Sidor awansowali do fazy pucharowej. Tutaj najpierw wygrali 2:0 (21:9, 22:20) z reprezentantami Milenium Warszawa – Mikołajem Mroszczykiem i Nathanem Richterem. Następnie pokonali jeszcze Tomasza Koperdowskiego i Kamila Markusa 2:1 (21:16, 15:21, 23:21) i dopiero w finale ulegli parze Krzysztof Bibik / Szymon Lusiak (Sportowa Politechnika Gdańsk / PowerBad Gniezno) 0:2 (16:21, 14:21). Tym samym zawody Adam Winciaszek i Jakub Sidor skończyli ze srebrnymi medalami.

Reprezentant UKS MTB Smecz Konin startował ponadto w turnieju indywidualnym. W pierwszym pojedynku koninianin wyeliminował Briana Borowskiego z Korony Pabianice 2:0 (21:10, 21:9), a w 1/8 finału wygrał z Marcelem Dzięgielewskim z Lotki gm. Olsztyn 2:0 (21:8, 21:7). W ćwierćfinale Winciaszek uległ jednak Mikołajowi Mroszczykowi (Milenium Warszawa) 0:2 (14:21, 16:21), zajmując ostatecznie szóste miejsce.

fot. UKS MTB Smecz Konin

  • Krajowy Turniej Badmintona. Drugie miejsce Winciaszka w deblu
  • Krajowy Turniej Badmintona. Drugie miejsce Winciaszka w deblu
  • Krajowy Turniej Badmintona. Drugie miejsce Winciaszka w deblu

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO