WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak wybrać konto bankowe?

Materiał promocyjny

Dodano: 3.03.2021 12:34

Polacy przekroczyli jakiś czas temu granicę jednego rachunku osobistego na każdego mieszkańca kraju (wliczając osoby niepełnoletnie). Oznacza to zaś, że duża część osób ma nie jeden, a kilka rachunków osobistych. Banki oczywiście widzą to zapotrzebowanie i oferują swoje usługi w coraz nowszych wariantach. To sprawia, że każdy może dobrać konto do swoich potrzeb. Te jednak należy odpowiednio zdecydować. Jak wybrać rachunek bankowy, który spełni wszystkie oczekiwania?

Jak wybrać konto osobiste? Zdefiniuj swoje potrzeby

Zanim wybierzemy konto osobiste, musimy zadać sobie istotne pytanie: do czego potrzebuje konta?

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, a każda osoba może mieć swój indywidualny. Kilka powodów powtarza się jednak na tyle często, że warto o nich wspomnieć.

Popularne powody zakładania kont bankowych

  • Oszczędzanie - posiadanie konta osobistego samo w sobie nie jest idealnym sposobem oszczędzania ze względu na brak oprocentowania, ale może dać ono dostęp do wielu interesujących produktów, które będą wspierać w oszczędzaniu.
  • Nowe rozwiązania technologiczne - aplikacje na smartfona, płatności mobilne, BLIK. Wszystkie te rozwiązania technologiczne znacząco ułatwiają życie. Nie można więc się dziwić, że coraz więcej osób uważa tego rodzaju funkcje za najważniejsze podczas wyboru konta.
  • Ułatwienie sobie życia - można stwierdzić, że konto osobiste potrafi zmienić życie na znacznie łatwiejsze. Możemy dzięki niemu zrezygnować z odbierania wynagrodzenia w formie gotówki czy nawet płacenia za zakupy. Konto bankowe idzie często w parze z kartą płatniczą, którą wykorzystany nie tylko w galeriach i dużych sklepach, ale także w warzywniakach czy piekarniach.

Konto osobiste - Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Gdy już przeanalizujemy swoje potrzeby wobec konta, możemy zacząć rozglądać się za odpowiednim rozwiązaniem.

Liczba parametrów, którymi opisane są konta bankowe, może być przerażająca dla wielu osób.

Nie należy się jednak od razu załamywać. Nie wszystkie parametry są bowiem istotne. Na niektóre parametry należy jednak zwrócić uwagę. Są nimi:

  • Opłaty i prowizje - opłaty za korzystanie z karty lub wypłatę gotówki w bankomatach to bardzo istotny aspekt każdego konta. Należy dokładnie przeanalizować wysokość opłat oraz to, czy istnieje możliwość ich uniknięcia, na przykład przez spełnienie określonych warunków związanych z aktywnością na koncie. Jeżeli zamierzasz korzystać z operacji dokonywanych w oddziale banku, warto sprawdzić koszty takich usług.
  • Oprocentowanie - znacząca część kont osobistych nie posiada oprocentowania. Przez oprocentowanie mamy więc na myśli warunki, które bank oferuje w ramach swojej oferty oszczędnościowej. Warto więc sprawdzić, które banki zaoferują największe korzyści z odkładania pieniędzy.
  • Promocje - nawet przeciętne konto może zwiększyć swoją atrakcyjność odpowiednią promocją. Banki ścigają się z nowymi pomysłami, jak przyciągnąć użytkowników oferując coraz ciekawsze promocje - premie gotówkowe, zwroty za zakupy, zniżki, a czasami nawet nagrody rzeczowe.
  • Dostęp do środków na rachunku - wybierając konto należy także przeanalizować to, czy wokół nas znajdują się bankomaty, które pozwolą nam wypłacić gotówkę bez dodatkowych kosztów. Warto także przeanalizować możliwości aplikacji mobilnej banku. Ta bowiem daje Ci dostęp do konta w dowolnym miejscu na świecie.
  • Dodatkowe usługi - banki często poza samym kontem osobistym oferują ciekawe usługi dodatkowe. Ich przydatność jest oczywiście kwestią preferencji, ale warto zwrócić na nie uwagę. Możemy brać tutaj pod uwagę konta w innych walutach, ubezpieczenia czy programy lojalnościowe
  • Sposoby płatności - wszystkie banki pozwalają na płatności kartą i przelewy. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe metody płatności - BLIK, Google i Apple Pay, które ułatwiają życie.

Wszystkie te parametry mogą mieć wpływ na wybór konta bankowego.

W wyborze optymalnego dla naszych potrzeb konta, może pomóc ranking https://finansepersonalne.pl/darmowe-konto-bankowe-przez-internet/

i zestawienie aktualnych rachunków osobistych, które można otworzyć online.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:konto,   bank,   finanse osobiste

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO