Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plSportMocne wejście Sokoła w wiosnę. Tylko punkt od pierwszej ósemki

Mocne wejście Sokoła w wiosnę. Tylko punkt od pierwszej ósemki

W świetnym stylu wiosenną część rozgrywek III ligi rozpoczęli piłkarze Sokoła Kleczew. W Starogardziej Gdańskim zespół Mariusza Bekasa triumfował 3:0.

To było bardzo ważne spotkanie dla zespołu z Kleczewa. Nie tylko dlatego, że każdy punkt w najbliższych czterech kolejkach może decydować o miejscu premiowanym utrzymaniem. Również dlatego, że KP Starogard Gdański to bezpośredni rywal Sokoła o to miejsce. Porażka w pierwszym meczu po zimowej przerwie mocno skomplikowałaby plany kleczewian.

Nic takiego jednak nie miało miejsca. Sokół rozpoczął drugą część sezonu w świetnym stylu. Już w szesnastej minucie starcia w Starogardzie Gdańskim goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Michała Ciarkowskiego wykończył głową Adrian Kaliszan i było 0:1. Przed przerwą Sokół jeszcze podwyższył. Rzut karny wywalczył Dominik Chromiński, a z jedenastu metrów trafił Łukasz Zagdański. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy również mieli swoje sytuacje, ale czujny w bramce był Grzegorz Gibki.

Po zmianie stron kleczewianie podwyższyli. Tym razem Chromiński wpisał na listę strzelców swoje własne nazwisko, strzelając bramkę z dystansu. W 68. minucie goście trafili do siatki KP po raz czwarty, ale gol Wiktora Patrzykąta nie został uznany – sędzia dopatrzył się spalonego. Nie zmieniło to jednak faktu, że Sokół wywiózł ze Starogardu Gdańskiego komplet punktów.

Trzy zdobyte punkty mocno przybliżyły drużynę Mariusza Bekasa do pierwszej ósemki. Obecnie Sokół zajmuje dziesiąte miejsce ze stratą jednego punktu do Bałtyku Koszalin. Kolejne spotkanie za tydzień – kleczewianie podejmować będą Kotwicę Kołobrzeg.

KP Starogard Gdański – Sokół Kleczew 0:3 (16' Adrian Kaliszan, 25' Łukasz Zagdański, 52' Dominik Chromiński)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Adrian Ligienza, Mateusz Cegiełka, Dominik Chromiński (84′ Hubert Kantorowski), Norbert Grzelak (76′ Mateusz Majer), Michał Ciarkowski (70′ Mikołaj Zawistowski), Łukasz Zagdański (79′ Wiktor Kacprzak).

źródło: sokol.kleczew.pl