WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Sposoby na kaca – tradycyjne i nowoczesne

Materiał promocyjny

Dodano: 8.03.2021 12:10

Nasi dziadowie mawiali, że na kaca najlepsza jest praca. Trzeba przyznać, że jest w tym wielka mądrość, bo podczas wysiłku fizycznego, wypacamy toksyny, które gromadzą się w organizmie. Toksyny powstają w wyniku rozkładu alkoholu etylowego i to one są największym problem w dniu następnym.

Przeczołgaj organizm

Sposobów na kaca jest ogromny wachlarz. Nieważne czym się strujemy: czy będzie to Kamikaze, czy Cosmopolitan (https://mojedrinki.pl/cosmopolitan), piwo czy wino. Należy doprowadzić do tego, aby pozbyć się toksyn z organizmu, a to właśnie one sprawiają, że odechciewa się wstawać z łóżka. No cóż, po pierwsze należy się zmusić.

Wysiłek fizyczny to jedna z najszybszych metod, na pozbycie się syndromu dnia poprzedniego. Może to być długi trucht, albo ćwiczenia na siłowni, zakończone długim posiedzeniem w saunie, oraz zimny prysznic. Może to być choćby długi spacer, albo przekopanie ogródka. Jakikolwiek wysiłek fizyczny wykonamy, zbliży nas do wypocenia toksyn i wyzdrowienia.

Nawodnij organizm

Jeżeli nie masz problemu, żeby nocą wlewać w siebie Tequila Sunrise (https://mojedrinki.pl/tequila-sunrise), Sex On The Beach, czy Jagermeister, nie unikaj wlewania w siebie wody nad ranem. Porządne nawodnienie organizmu to jeden z podstawowych sposobów na kaca. Wskazana jest tu woda niegazowana z dużą zawartością minerałów. Wodę gazowaną możesz używać, jeżeli chcesz wywołać odruch wymiotny, co często również bardzo pomaga. Jednak organizm nawadniamy głównie wodą niegazowaną, lub naturalnie gazowaną.

Kolorowe napoje, sztucznie gazowane typu coca-cola, sprite czy 7up dla wielu stanowią jedyny sposób na kaca. I w tym również można szukać rozwiązania, ale nie należy przesadzać z ilością takich napojów, gdyż zawierają w sobie zbyt duże natężenie dwutlenku węgla, oraz zbyt dużo cukru, a ten akurat nie pomoże nam wyjść z opresji.

Witaminy, czyli szybki sposób na kaca

Jeżeli już jesteśmy po fizycznym wysiłku, oraz nawodniliśmy organizm, możemy przyjąć porcję witamin. Głównie powinniśmy zadbać o sporą dawkę witaminy C oraz D, a także o uzupełnienie potasu, magnezu oraz cynku. W tym celu również mogą nam posłużyć napoje. Tym razem sięgniemy po sprawdzone wyciskacze z cytryny, buraków, bananów, jabłek oraz marchwi. Soki wyciskane z owoców i warzyw to jeden z najlepszych sposobów na kaca. Jeżeli wolisz witaminy łykać w tabletkach, również należy pamiętać, by popić je sporą ilością wody. Przysłowiowa szklanka tutaj nie wystarczy. Przyda się dobra butla.

Jedz tłusto i ciężko – gwarantowany sposób na kaca

O tym najlepiej pomyśleć jeszcze przed snem. Gdy na zakończenie alkoholowego wieczoru, zjemy coś tłustego i ciężkiego, z pewnością poranek będzie o wiele łagodniejszy. To właśnie dlatego w piątkowe i sobotnie wieczory oblegane są wszystkie food trucki, kebaby, zapiekanki, hamburgery i pizzerie. Takie pożywienie, być może niezdrowe, maksymalnie złagodzi poranny objaw kaca. Najlepiej zrobić to tuż po udanej imprezie, by w czasie snu, rozkładający się alkohol miał gdzie się wchłonąć. Jeżeli jednak nie zadbamy o to dnia poprzedniego, koniecznie trzeba zmusić się do tego bolesnym rankiem. Nieważne czy alkohol zacznie się wtedy wchłaniać, czy też spowoduje odruch wymiotny. Pamiętajmy, że to również pomaga.

Czym się zatrułeś, tym się lecz

To kolejna mądrość naszych przodków. Piwo z rana jak śmietana i takie tam. Nad ranem z potwornym kacem z pewnością bierze Cię obrzydzenie do wszelakiego alkoholu, a już najbardziej pewnie nienawidzisz tego, który wczoraj był wlewany. To jednak nie tak szalony pomysł, jak mogłoby się wydawać. Kontynuacja spożycia polega na tym, by oszukać również żołądek i wątrobę. Jeżeli wieczorem pijesz wódkę, rano wypij takiego samego klina, jeżeli pijesz Californication, rano powtórz jeszcze raz, jeżeli pijesz White Russian (https://mojedrinki.pl/white-russian), rano zbrataj się z nim ponownie. Leczenie się tzw. klinem powoduje, że toksyny idą w odstawkę, a do organizmu dostarczasz czysty nierozłożony jeszcze alkohol. Żołądek też przez to nie wariuje, bo zdążył się już przyzwyczaić do konkretnego trunku.

W wielu miejscach na świecie polecany drink na kaca to Bloody Mary (https://mojedrinki.pl/bloody-mary) ze względu na zwartość alkoholu, ale także soku pomidorowego, który jak wiadomo jest doskonałym źródłem potasu. Czasem można spotkać się z pikantną wersją tego drinka, gdy znajdzie się w nim za dużo kropel tabasco, albo z innymi wariacjami, jak choćby z surowym jajkiem lub owocami morza.

Sen, seks i sen

I na koniec coś co nigdy nie zawodzi. Po prostu dużo snu, na przemian zimny i gorący prysznic, poranny seks i znowu długa drzemka. Krew znowu zacznie krążyć swoim rytmem, toksyny się wypocą, a endorfiny powrócą w miejsce bólu. Wszystkie powyższe sposoby na kaca są sprawdzone empirycznie. Wszystkie działają bez zarzutu.

A więcej sposobów na kaca, a także na złe samopoczucie znajdziesz na PoProstuZdrowo.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kac,   zdrowie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO