Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportNalewka z malin przepis babci - idealna na sezon jesienno-zimowy

Nalewka z malin przepis babci - idealna na sezon jesienno-zimowy

Materiał promocyjny

Dodano:
Nalewka z malin przepis babci - idealna na sezon jesienno-zimowy

Nalewka z malin to bardzo popularny trunek, całkiem łatwy do przygotowania w zaciszu domowym. Stanowi idealne rozwiązanie na wsparcie organizmu w okresie jesienno-zimowym.

Poniżej kilka najważniejszych aspektów na temat nalewki malinowej - właściwości zdrowotne oraz tradycyjny przepis na jej wykonanie.

Nalewka z malin, według naszych babć, jest obowiązkowym punktem do zrealizowania podczas letnich zbiorów. To co ważne cały proces przygotowywania nalewki pozwala na zachowanie cennych właściwości zdrowotnych malin. Ogólnie maliny są bogactwem wielu witamin oraz substancji, które wzmacniają mechanizmy obronne ludzkiego organizmu.

Owoc maliny ma przyjemny słodki smak, który rzutuje na smaku nalewki malinowej.

Poznaj właściwości nalewki z malin

Nalewka z malin jest bogactwem kwasów organicznych, substancji, które pomagają oczyścić nasz organizm z toksyn. Poza tym działaniem wykazują również działanie napotnie oraz przeciwgorączkowe. W związku z tym jest to bardzo dobry środek, który pomoże złagodzić infekcje dróg oddechowych, które są bardzo częste podczas okresu jesienno-zimowego.

Właściwości wzmacniające

W związku z obecnością witamin jest to też dobry środek na ogólne wzmocnienie organizmu. Jesienią czy zimą zazwyczaj jemy mniej świeżych warzyw i owoców. Przetworzone produkty nie zachowują wielu cennych właściwości. Proces pasteryzacji również w pewnym stopniu zmniejsza wartości odżywcze produktu. Natomiast nalewka z malin zachowuje znacznie więcej cennych substancji, które wzmacniają odporność naszego organizmu.

Zajrzyj też na PoProstuZdrowo.

Na problemy kobiece

Nalewka z malin pomaga złagodzić bóle menstruacyjne. Dzieje się tak, gdyż ma właściwości rozkurczające mięśnie gładkie, z który składa się również macica. Odrobina nalewki może złagodzić dyskomfort związany z odczuwanymi dolegliwościami.

Pozytywny wpływ na układ krążenia

Nalewka z malin obfituje również w wiele minerałów, tj. potas, magnez czy wapń. Owe minerały mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia. Potrafią zahamować zmiany miażdżycowe , wzmocnić serce czy obniżyć ciśnienie

Zobacz też: https://infosenior.pl/powidla-sliwkowe-przepis-babci

Nalewka z malin - przepis babci

Nasze babcie lubiły kuchenne rewolucje oraz robienie rożnych przetworów na zimę - jednym z nich jest nalewka z malin. Takie przepisy warto zachowywać i przekazywać kolejnym pokoleniom. Tradycyjne metody wytwarzania wracają do łask, więc jeżeli nie znacie przepisu na nalewkę z malin, to koniecznie zapiszcie ten poniżej.

Składniki:

  • 1kg malin
  • 1 litr wódki 40%
  • 0,5kg cukru

Jak widać skład nie jest skomplikowany, a samo wykonanie nie jest zbyt angażujące.

Krok 1

Przygotuj sobie duży słój o pojemności około 4l. Uszykuj również 1 kg malin. Musisz je bardzo delikatne umyć. Następnie maliny przełóż do słoja i zalej je wódką w ilości około 800ml. Następnie delikatnie potrząśnij słojem, aby maliny dobrze wymieszały się z wódką. W ten sposób pozbywamy się również pęcherzyków powietrza.

Słój ustaw w słonecznym oraz ciepłym miejscu. Dobrze nasłoneczniony parapet będzie idealną miejscówką.

Słój oczywiście zakręcamy i pozostawiamy go na 7 dni. Codziennie jednak trzeba zakołysać słojem.

Jak rozpoznać, że cały proces przeszedł prawidłowo? Maliny stracą swoją intensywną barwę, a powstały macerat będzie miał piękny malinowy kolor.

Krok 2

Po upływie tygodnia maliny trzeba oddzielić od płynu i w tym celu warto użyć sitka o drobnych oczkach lub gazy. Pozostałe maliny zasyp 0,5 kg cukru oraz wlej resztę wódki. Natomiast wcześniej powstałą nalewkę odlej do drugiego słoja. Maliny odstaw na 2 kolejne dni, pamiętając o mieszaniu słojem co jakiś czas - przyspieszy to rozpuszczenie cukru.

Krok 3

Po dwóch dniach przecedź maliny przez sitko lub gazę. Maliny można rozgnieść, aby wydobyć z nich pełnie smaku. Nalewkę połącz z nalewką z przed tygodnia. Na koniec warto całość przefiltrować, aby pozbyć się powstałych mętów. Do tego celu można wykorzystać gazę lub filtr do kawy.

Kiedy nalewka będzie klarowna można przelać ją do butelki i szczelnie zamknąć. Nalewkę malinową najlepiej przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu np. w piwnicy. Kilkumiesięczne leżakowanie sprawi, że jej walory smakowe będą o wiele bogatsze.

Więcej o nalewce z malin wg. przepisu naszych babć przeczytasz tutaj: https://infosenior.pl/nalewka-z-malin

Czytaj więcej na temat:alkohol
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole