Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA

LM.plSportTa porażka może sporo kosztować. Sokół przegrał z Kotwicą aż 1:5

Ta porażka może sporo kosztować. Sokół przegrał z Kotwicą aż 1:5

Dwa punkty traci do czołowej ósemki Sokół Kleczew po dziewiętnastej kolejce III ligi. Na inaugurację rundy wiosennej w Kleczewie piłkarze Mariusza Bekasa przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:5.

Po udanej inauguracji wiosennej części rozgrywek w Starogardzie Gdańskim wydawało się, że Sokół jest na jak najlepszej drodze do wywalczenia miejsca w pierwszej ósemce. Tymczasem pierwszy wiosenny mecz w Kleczewie, a raczej jego wynik, może te plany mocno pokrzyżować. Sokół przegrał z Kotwicą Kołobrzeg aż 1:5 i jego strata do miejsc premiowanych utrzymaniem wzrosła do dwóch oczek.

Goście objęli prowadzenie już w ósmej minucie, wynik otworzył Janusz Gancarczyk. Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław, Polonii Warszawa, czy Zagłębia Lubin podwyższył jeszcze przed przerwą. Do szatni Kotwica schodziła z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Co prawda rzut karny zdołał wybronić Grzegorz Gibki, ale to nie powstrzymało kołobrzeżan przed strzelaniem kolejnych bramek.

Najpierw, w 51. minucie, trafił Michał Koźlik. Na 4:0 podwyższył Marcin Gawron, a piątego gola zanotował Oskar Frygier. Sokół był w stanie odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem. W 83. minucie do siatki Kotwicy trafił Mateusz Majer. Sokół przegrał 1:5.

Porażka z zespołem z Pomorza spowodowała spadek kleczewian na dwunaste miejsce w tabeli III ligi. Do pierwszej ósemki Sokół traci obecnie dwa punkty, ale dopiero w niedzielę swój mecz gra Pogoń II Szczecin. Jeżeli rezerwy ekstraklasowca pokonają Gryf Wejherowo, strata kleczewian wzrośnie do trzech punktów.

Kolejne spotkanie drużyna Mariusza Bekasa rozegra za tydzień na wyjeździe. Rywalem Sokoła będzie Nielba Wągrowiec.

Sokół Kleczew – GKS Przodkowo 1:5 (83' Mateusz Majer – 8', 34' Janusz Gancarczyk, 51' Michał Koźlik, 72' Marcin Gawron, 80' Oskar Frygier)

Sokół Kleczew: Grzegorz Gibki – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg (53' Wiktor Kacprzak), Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski (46' Mikołaj Zawistowski), Mateusz Cegiełka (77' Stanisław Wędzelewski), Adrian Ligienza (78' Maciej Adamczewski), Norbert Grzelak, Michał Ciarkowski, Dominik Chromiński, Łukasz Zagdański.

źródło: sokol.kleczew.pl