LM.plSportIV liga. W dziesiątkę zdobyli trzy punkty, udany start Olimpii Koło

IV liga. W dziesiątkę zdobyli trzy punkty, udany start Olimpii Koło

Od zwycięstwa walkę o utrzymanie w IV lidze rozpoczęła Olimpia Koło. Pomimo gry w osłabieniu zespół Tomasza Mikusika pokonał na własnym terenie Winogrady Poznań 2:0.

W pierwszym meczu rundy wiosennej, rywalizując już w grupie walczącej o utrzymanie w IV lidze, Olimpia Koło podejmowała Winogrady Poznań. Spotkanie było bardzo ciekawe, oba zespoły miały sporo sytuacji bramkowych, ale na gole zamieniali je wyłącznie piłkarze z Koła.

Wynik w dwudziestej minucie otworzyli gospodarze. Piłka po dograniu z prawej strony boiska dotarła do Damiana Sieka, ten odegrał są jeszcze w szesnastce do Mikołaja Makarowicza, a drugi z piłkarzy Olimpii bez problemów pokonał bramkarza gości. Chwilę później kolanie mogli podwyższyć, ale nikt nie zdołał zamknąć podania z lewej flanki. Winogrady najbliżej gola były w 36. minucie. Pierwszy strzał obronił jednak Bartosz Kordylewski, a później piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i kolejnym uderzeniu trafiła w poprzeczkę kolskiej bramki.

Olimpia podwyższyła już po zmianie stron. Prostopadłe podanie wykorzystał Krystian Sobieraj i było 2:0. Od 56. minuty wynik stanął jednak pod dużym znakiem zapytania, kolanie musieli bowiem sobie radzić w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę obejrzał wtedy Konrad Mechowski.

Choć zespół Tomasza Mikusika większość drugiej połowy grał w dziesiątkę goście wcale nie zdominowali spotkania. Co prawda w 58. minucie byli bliscy strzelenia gola, piłkę po rzucie wolnym na linii bramkowej zatrzymał Kordylewski, ale Olimpia też miała swoje sytuacje. Najlepszą – w 64. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sobieraja i główce Czajki piłka trafiła w poprzeczkę bramki gości.

Kolanom udało się utrzymać korzystny dla siebie wynik, choć jeszcze w ostatniej akcji meczu kolejną świetną interwencją musiał popisać się Kordylewski. Ostatecznie jednak to Olimpia triumfowała 2:0.

Dzięki wygranej kolanie utrzymali czwarte miejsce w tabeli grupy spadkowej IV ligi z dorobkiem 31 punktów. Następny mecz w przyszłą sobotę, Olimpia zagra na wyjeździe z Pinsel-Peter Krobianką Krobia.

Olimpia Koło – Winogrady Poznań 2:0 (20' Mikołaj Makarowicz, 53' Krystian Sobieraj)

Olimpia Koło Bartosz Kordylewski - Konrad Cieślak, Szymon Bartosik, Robert Jędras, Damian Siek, Mikołaj Czajka (85' Adam Kozajda), Michał Rutkowski, Mikołaj Makarowicz, Konrad Mechowski, Krystian Sobieraj (79' Kamil Krysiak), Aleks Sieradzki.