Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportIII liga. Wysoka porażka Startu Konin na wyjeździe okrojoną kadrą

III liga. Wysoka porażka Startu Konin na wyjeździe okrojoną kadrą

Drugą porażkę w rundzie rewanżowej zanotował w niedzielę Start Konin. Zespół Dariusza Pietrzyka, w okrojonym składzie, uległ na wyjeździe SPR Włoszakowice 16:30.

W ramach dwunastej kolejki III ligi Start Konin mierzył się na wyjeździe z SPR Włoszakowice. Drużyna Dariusza Pietrzyka na spotkanie pojechała w okrojonym, dziewięcioosobowym składzie. Na dodatek od 26. minuty z gry po trzeciej dwuminutowej karze wypadł Piotr Jankowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w trzynastej minucie prowadzili 9:5. Ta czterobramkowa przewaga utrzymała się już do końca pierwszej połowy. Do przerwy SPR Włoszakowice prowadził 13:9. Gospodarze odjechali koninianom na dobre na początku drugiej części spotkania. Od 31. do 44. minuty SPR zanotował dziesięć bramek wobec zaledwie jednego trafienia Startu. Wynik na tablicy – 23:10.

W ostatnim kwadransie gra już się wyrównała, ale koninianie nie byli w stanie zmniejszyć wcześniejszych strat. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Startu 16:30.

Było to drugie przegrane przez koninian spotkanie w rundzie rewanżowej. Z szesnastoma punktami na koncie Start bez zmian zajmuje piąte miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, koninianie podejmą Real-Astromal II Leszno.

SPR Włoszakowice – Start Konin 30:16 (13:9)

Start Konin: Przemysław Hejna – Dominik Urbański (1), Tomasz Lorencki (6), Jakub Ogrodowczyk, Piotr Jankowski, Krzysztof Skorupiński (4), Tomasz Trojanowski (1), Eryk Szudrowicz, Marcel Urbański (4).