LM.plSportIII Puchar Polski Juniorów Młodszych. KKSz Konin bez medalu

III Puchar Polski Juniorów Młodszych. KKSz Konin bez medalu

Bez zawodników KKSz Konin na podium zakończył się rozgrywany w naszym mieście III Puchar Polski Juniorów Młodszych. Najwyżej w klasyfikacji uplasował się Filip Radoch.

W rozgrywanym w Koninie III Pucharze Polski Juniorów Młodszych wystartowało 80 szablistów i 62 szablistki. Zawody zakończyły się bez medali dla KKSz Konin. Do czołowej ósemki w turnieju mężczyzn awansowało co prawda dwóch koninian, ale żaden z nich nie dał rady dostać się do półfinałów. Filip Radoch uległ Michałowi Pardeli (Zagłębie Sosnowiec) 8:15 i zajął ostatecznie piąte miejsce, a Adam Kaczmarczyk przegrał z Oskarem Kusakiem (Hajduczek Olsztyn) 7:15 i został sklasyfikowany na miejscu siódmym.

Turniej mężczyzn wygrał Maksymilian Brosch (Zagłębiowski Klub Szermierczy), pokonując w finale Michała Pardelę (Zagłębie Sosnowiec) 15:9.

W turnieju kobiet najwyższe miejsce spośród zawodniczek KKSz Konin zajęła Zuzanna Buselt. Szablistka KKSz dotarła do 1/8 finału, gdzie odpadła po porażce 3:15 z Karoliną Hofman (Zagłębie Sosnowiec). Buselt zajęła ostatecznie jedenaste miejsce. Zwyciężyła Aniela Kozłowska (Hajduczek Olsztyn), pokonując w finale Kalinę Kordel (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:9.

Kolejne zawody w weekend 27 – 28 marca. W sobotę odbędzie się V Puchar Polski Seniorów – XXVIII Memoriał Zenona Ryszewskiego Pod Patronatem Prezydenta Miasta Konina. Dzień później rozegrany zostanie Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci o Puchar Prezesa KKSz Konin.