LM.plSportMedyk POLOmarket nie dał rady w Szczecinie. Porażka 1:4

Medyk POLOmarket nie dał rady w Szczecinie. Porażka 1:4

Fatalnie rozpoczął się sobotni mecz Medyka POLOmarket Konin z Olimpią Szczecin, a później było już tylko gorzej. Ostatecznie koninianki przegrały na wyjeździe 1:4.

To, że Szczecin jest niewygodnym (szczególnie dla Medyka POLOmarket) terenem wiadomo było już przed sobotnim spotkaniem. Mimo tego chyba mało kto spodziewał się takiego przebiegu meczu, jaki miał miejsce w rundzie rewanżowej Ekstraligi. Medyczki przegrały z Olimpią 1:4, najpierw bardzo szybko tracąc bramkę, a chwilę później – swoją bramkarkę.

Medyk POLOmarket na mecz wyszedł niemal w takim samym składzie, jak przed tygodniem. Jedynie kontuzjowaną Natalię Chudzik zastąpiła Nicole Zając. Już w 20. sekundzie spotkania zespół z Konina stracił bramkę. Prostopadła piłka dotarła do Natalii Oleszkiewicz, a ta w sytuacji sam na sam, nie bez problemów, ale jednak pokonała Jagodę Sapor.

W piętnastej minucie koninianki otrzymały kolejny cios. Wychodzącą do sytuacji sam na sam Oleszkiewicz faulowała przed polem karnym Sapor. Bramkarka Medyka POLOmarket za to zagranie obejrzała czerwoną kartkę. Między słupkami zastąpiła ją Emilia Grzączkowska, zastępując Alexis Castellano-Mugicę.

Już chwilę później szczecinianki podwyższyły, dogranie z prawej strony boiska zamknęła Kornelia Grosicka. Kompletnie rozbite medyczki w 37. minucie przegrywały już 0:3. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przed pole karne wybiły ją koninianki, tam uderzyła ją Grosicka, zaskakując kompletnie Grzączkowską.

Po zmianie stron koninianki zmniejszyły straty. Błąd bramkarki Olimpii wykorzystała Alicia Tamburro, przechwytując piłkę. Pierwsze uderzenie Kanadyjki zatrzymała jeszcze golkiperka ze Szczecina, ale dobitka wpadła już do siatki Olimpii. W 78. minucie szczecinianki podwyższyły jednak swoje prowadzenie. Defensywę Medyka POLOmarket znów zaskoczyła Grosicka, tym razem celnym podaniem w pole karne, które wykończyła Aleksandra Witczak. Jakby tego było mało w doliczonym czasie Olimpia otrzymała jeszcze rzut karny. W słupek trafiła jedynie Wiktoria Lipiejko.

Medyk POLOmarket Konin przegrał 1:4 i była to jego trzecia porażka w tym sezonie. Jak na razie zespół Romana Jaszczaka utrzymał trzecie miejsce w tabeli, ale dopiero jutro swój mecz gra Górnik Łęczna. Jeżeli mistrzynie Polski pokonają Czarnych Sosnowiec to strącą koninianki z podium Ekstraligi. Kolejne spotkanie Medyk POLOmarket ma zaplanowane na najbliższą sobotę, będzie to pucharowe starcie z UKS SMS Łódź.

Olimpia Szczecin – Medyk POLOmarket Konin 4:1 (1' Natalia Oleszkiewicz, 22', 37' Kornelia Grosicka, 78' Aleksandra Witczak – 47' Alicia Tamburro)

Medyk POLOmarket Konin: Jagoda Sapor – Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica (18' Emilia Grzączkowska), Sandra Sałata, Nicole Zając, Heather Seybert, Ernestina Abambila, Androniki Michalopoulou (79' Maja Szydełko), Alica Tamburro, Klaudia Dymińska (47' Daria Nowak), Anna Gawrońska.