Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plSportIII liga. Przełamanie Startu Konin, fantastyczny Jakub Kujawiński!

III liga. Przełamanie Startu Konin, fantastyczny Jakub Kujawiński!

29:28 pokonał na własnym terenie Start Konin zespół Real-Astromal II Leszno, choć jeszcze do przerwy przegrywał dwoma bramkami. Ogromną zasługę w zdobyciu kompletu punktów miał Jakub Kujawiński.

W sobotę Start podejmował ostatni zespół tabeli III ligi Real-Astromal II Leszno. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, po dwóch wykorzystanych rzutach karnych przez Marcela Urbańskiego Start prowadził 3:1. Goście dość szybko zdołali jednak odrobić straty i przez długi czas na tablicy wyników utrzymywał się remisowy rezultat. Drużyna z Leszna wyszła na prowadzenie w samej końcówce pierwszej połowy. Bramki Marcina Mikołajczaka i Sebastiana Giery dały gościom wygraną 15:13.

Tę przewagę Real-Astromal II Leszno utrzymywał również przez długi czas po zmianie stron. Start Konin wyrównał dopiero w 51. minucie po bramce Marcela Urbańskiego. Chwilę później goście musieli grać w podwójnym osłabieniu po karach dla Antoniego Piotrowiaka i Olgierda Owczarka. Koninianie nie zdołali wykorzystać tej szansy, wynik cały czas był remisowy.

Rozpoczęła się dramatyczna końcówka spotkania. 27 sekund przed końcem trzecią karę otrzymał Tomasz Trojanowski. Po chwili przerwy goście wznowili grę, ale ich rzut fenomenalnie obronił Jakub Kujawiński. Gospodarze mieli na rozegranie akcji dziesięć sekund. Już po chwili faulowany był Krzysztof Skorupiński. O czas poprosił trener Dariusz Pietrzyk.

Koninianie wznowili grę, chwilę przed końcowym gwizdkiem kolejny rzut wolny, tym razem już przed bramką, dla Startu wywalczył Janusz Kostrzewa. Gospodarze mieli czas jedynie na oddanie bezpośredniego rzutu na bramkę rywali. W fantastyczny sposób zrobił to Jakub Kujawiński, mijając piłką mur złożony z całej drużyny rywali i trafiając do siatki na 29:28!

Była to pierwsza wygrana konińskiego zespołu po dwóch porażkach z rzędu. Drużyna Dariusza Pietrzyka wciąż zajmuje piąte miejsce w tabeli, teraz już z dorobkiem dziewiętnastu punktów. Kolejny i ostatni już w tym sezonie mecz rozegrany zostanie za tydzień na wyjeździe z APR Poznań.

Start Konin – Real-Astromal II Leszno 29:28 (13:15)

Start Konin: Przemysław Hejna, Jakub Kujawiński (1) – Adrian Grzelka (3), Jakub Ogrodowczyk, Tomasz Lorencki (5), Janusz Kostrzewa (8), Marek Salzman (3), Krzysztof Skorupiński (2), Tomasz Trojanowski, Zbigniew Jarecki (1), Marcel Urbański (6).