LM.plSportRezerwy Warty Poznań za silne, pierwsza porażka Wilków wiosną

Rezerwy Warty Poznań za silne, pierwsza porażka Wilków wiosną

Wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu rezerwy Warty Poznań pokonały 2:0 Wilki Wilczyn. Była to pierwsza porażka wilczynian w drugiej rundzie IV ligi.

W niedzielę Wilki Wilczyn grały na wyjeździe z Wartą II Poznań. Rezerwy ekstraklasowca do tej pory błąkały się w okolicach końca stawki, ale na starcie z wilczynianami wyszły wzmocnione kilkoma młodymi zawodnikami z pierwszego zespołu.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe. Do siatki trafiła jednak tylko Warta II. W 42. minucie z rzutu wolnego uderzył Mateusz Sopoćko, jego strzał obronił Jakub Matczak, ale odbitą piłkę do siatki dobił Maksymilian Lisowski.

Tuż po zmianie stron Wilki miały szansę wyrównać, ale piłka odbita przez jednego zawodników z Poznania trafiła tylko w poprzeczkę. Pod koniec meczu gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie, na listę strzelców wpisał się Miłosz Gawecki. Wilki przegrały 0:2.

Pomimo porażki wilczynianie utrzymali trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Kolejne spotkanie w najbliższą sobotę, drużyna Michała Grzywacza zagra na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Warta II Poznań – Wilki Wilczyn 2:0 (42' Maksymilian Lisowski, 87' Miłosz Gawecki)

Wilki Wilczyn (skład wyjściowy): Jakub Matczak – Wiktor Mochalski, Mateusz Majewski, Kamil Kwiatkowski, Jacek Brezyna, Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Łukasz Przebieracz, Marcin Balalja, Patryk Szymaniak, Emanuel Mikołajczyk.

Ponadto zagrali: Nikodem Lipiński, Adrian Kamiński, Igor Czerwiński.