LM.plSportPuchar Polski. Medyk POLOmarket odpadł już w 1/8 finału!

Puchar Polski. Medyk POLOmarket odpadł już w 1/8 finału!

Od dwunastu lat nie zdarzyło się, by Medyk Konin nie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W przedwczesnym finale w Łodzi koninianki przegrały jednak 0:3 i odpadły z bieżących rozgrywek.

W sobotę w Łodzi Medyk POLOmarket Konin mierzył się w 1/8 finału Pucharu Polski z UKS SMS Łódź. Spotkanie spokojnie określić można by mianem przedwczesnego finału, grali ze sobą bowiem wicelider i trzeci zespół Ekstraligi. Trener Roman Jaszczak zamieszał nieco składem. Między słupkami pojawiła się Oliwia Szymczak, na prawym wahadle ustawiona została Nicole Zając, a do przodu, za Klaudię Dymińską, przesunięta Androniki Michalopoulou.

Łodzianki mogły wyjść na prowadzenie już w 20. minucie, ale strzał Adriany Achcińskiej z rzutu karnego obroniła Szymczak. Młoda bramkarka Medyka POLOmarket skapitulowała jednak niecały kwadrans później, wynik dla UKS SMS Łódź otworzyła wtedy Anna Rędzia. Do przerwy medyczki przegrywały 0:1.

Dwie kolejne bramki padły już po zmianie stron. Za każdym razem do siatki trafiała Klaudia Jedlińska po podaniach Achcińskiej. UKS SMS Łódź triumfował 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Medyk POLOmarket swój udział w tegorocznych rozgrywkach pucharowych kończy zaś w 1/8 finału. Ostatni raz koninianki do ćwierćfinału nie awansowały w sezonie 2008/2009, przegrywając z Gryfem Szczecin 0:2. Przez kolejne dwanaście lat Medyk plasował się w czołowej ósemce Pucharu Polski.

Kolejne spotkanie już w najbliższy piątek. W ramach piętnastej kolejki Ekstraligi Medyk POLOmarket podejmie Rolnika B. Głogówek.

UKS SMS Łódź – Medyk POLOmarket Konin 3:0 (34' Anna Rędzia, 51', 84' Klaudia Jedlińska)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Oliwia Szymczak – Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Ernestina Abambila, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Nicole Zając, Androniki Michalopoulou, Anna Gawrońska.