WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Puchar Polski. Medyk POLOmarket odpadł już w 1/8 finału!

Dodano: 27.03.2021 18:17
Źródło: LM.pl

Od dwunastu lat nie zdarzyło się, by Medyk Konin nie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W przedwczesnym finale w Łodzi koninianki przegrały jednak 0:3 i odpadły z bieżących rozgrywek.

W sobotę w Łodzi Medyk POLOmarket Konin mierzył się w 1/8 finału Pucharu Polski z UKS SMS Łódź. Spotkanie spokojnie określić można by mianem przedwczesnego finału, grali ze sobą bowiem wicelider i trzeci zespół Ekstraligi. Trener Roman Jaszczak zamieszał nieco składem. Między słupkami pojawiła się Oliwia Szymczak, na prawym wahadle ustawiona została Nicole Zając, a do przodu, za Klaudię Dymińską, przesunięta Androniki Michalopoulou.

Łodzianki mogły wyjść na prowadzenie już w 20. minucie, ale strzał Adriany Achcińskiej z rzutu karnego obroniła Szymczak. Młoda bramkarka Medyka POLOmarket skapitulowała jednak niecały kwadrans później, wynik dla UKS SMS Łódź otworzyła wtedy Anna Rędzia. Do przerwy medyczki przegrywały 0:1.

Dwie kolejne bramki padły już po zmianie stron. Za każdym razem do siatki trafiała Klaudia Jedlińska po podaniach Achcińskiej. UKS SMS Łódź triumfował 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Medyk POLOmarket swój udział w tegorocznych rozgrywkach pucharowych kończy zaś w 1/8 finału. Ostatni raz koninianki do ćwierćfinału nie awansowały w sezonie 2008/2009, przegrywając z Gryfem Szczecin 0:2. Przez kolejne dwanaście lat Medyk plasował się w czołowej ósemce Pucharu Polski.

Kolejne spotkanie już w najbliższy piątek. W ramach piętnastej kolejki Ekstraligi Medyk POLOmarket podejmie Rolnika B. Głogówek.

UKS SMS Łódź – Medyk POLOmarket Konin 3:0 (34' Anna Rędzia, 51', 84' Klaudia Jedlińska)

Medyk POLOmarket Konin (skład wyjściowy): Oliwia Szymczak – Julia Maskiewicz, Alexis Castellano-Mugica, Sandra Sałata, Natalia Chudzik, Ernestina Abambila, Heather Seybert, Alicia Tamburro, Nicole Zając, Androniki Michalopoulou, Anna Gawrońska.

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakiego przedwczesnego finału chyba żart .....jak napisałem kiedyś ze będzie tylko gorzej to wielu się obruszyło na czele z panem R. Nigdy nie życzyłem Medykowi źle ale mam oczy i widzę co dziewczyny grają życzę.... powodzenia ale nie widzę tego kolorowo . Ze sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść...bo to zły PR
Dodano: 27.03.2021 20:44    Przez: Paweł Woźniak

KOMENTARZE

Jakiego przedwczesnego finału chyba żart .....jak napisałem kiedyś ze będzie tylko gorzej to wielu się obruszyło na czele z panem R. Nigdy nie życzyłem Medykowi źle ale mam oczy i widzę co dziewczyny grają życzę.... powodzenia ale nie widzę tego kolorowo . Ze sceny trzeba wiedzieć kiedy zejść...bo to zły PR
Dodano: 27.03.2021 20:44    Przez: Paweł Woźniak
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO